reklama
reklama

Po zmroku strach tamtędy przechodzić. Kutnianie napisali petycję do prezydenta

Mieszkańcy okolic Wojska Polskiego po zmroku boją się wychodzić z domu. Wszystko za sprawą ciemności panujących w okolicy i zbierającej się w okolicy młodzieży, która ma zachowywać się agresywnie. Kutnianie napisali w tej sprawie petycję do prezydenta, interwencję podjęli też radni.

- R E K L A M A -

– Brak oświetlenia przy bloku Wojska Polskiego 6 jest szczególnie uciążliwy dla nas mieszkańców wieczorami, zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy dzień jest krótszy. Chcieliśmy podkreślić, że droga i parking przy ww. bloku nie jest oświetlona i zbiera się tam młodzież z całego miasta, zachowująca się agresywnie w stosunku, co do mieszkańców – napisali w petycji kutnianie.

Jak mówią, jest to bardzo specyficzne miejsce ze względu na brak oświetlenia. Lampa zamontowania na słupie energetycznym oświetliłaby drogę i parking, rozwiązując problem z bezpieczeństwem w tej okolicy.

- R E K L A M A -

Warto zauważyć, że w tym miejscu na szczycie bloku przy Wojska Polskiego 6 (od strony parku Traugutta) znajduje się kamera monitoringu miejskiego, jednak przez panujące tam ciemności jest niemalże bezużyteczna.


Interwencja radnych Rędzikowskiego i Felniaka

- R E K L A M A -

W sprawie braku oświetlenia interweniowali również radni Tomasz Rędzikowski i Robert Feliniak.

– Mieszkańcy twierdzą, że po zapadnięciu zmroku na tyłach zlikwidowanego sklepu PSS Społem często zbierają się grupy wyrostków i wykorzystując panujące tam ciemności zachowują się dość agresywnie. Problem zaistniał z chwilą definitywnego zamknięcia wspomnianego sklepu, co poskutkowało brakiem nocnego oświetlenia tego obiektu – napisali do władz miasta T. Rędzikowski i R. Feliniak.

Jak zapewnia Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna, dokonana zostanie analiza możliwości doświetlenia tej okolicy.

– W odpowiedzi na interpelację dotyczącą doświetlenia terenu między blokami mieszkalnymi przy ulicach Wojska Polskiego 6 a Barlickiego 24a informuję, że Wydział Zarządzania Drogami i Transportu dokona analizy możliwości wykonania doświetlenia na przedmiotowym terenie a Miasto Kutno rozważy możliwość realizacji powyższego zadania jeszcze w 2020 roku – informuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: