Pobili 15-latka i chcieli go okraść. Zatrzymani to dwaj bracia-recydywiści (FOTO)

- poniżej dalsza część artykułu -

Za usiłowanie rozboju na 15-latku odpowiedzą zatrzymani dwaj bracia. To mężczyźni w wieku 23 i 26 lat. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego, który jechał rowerem, zażądali pieniędzy, telefonu i kazali oddać rower. Użyli wobec małoletniego siły fizycznej. Z uwagi na fakt, iż czynu tego dokonali w warunkach recydywy grozi im teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

- poniżej dalsza część artykułu -

Do zdarzenia doszło 20 listopada 2021 roku w godzinach popołudniowych na jednej z ulic w Kutnie. 15-latek jechał rowerem na trening, kiedy podbiegło do niego dwóch mężczyzn. Zagrodzili mu drogę i żądając wydania pieniędzy, telefonu oraz oddania roweru zaczęli go uderzać w twarz. Kiedy pokrzywdzony oświadczył, że nie ma pieniędzy zrzucili go z roweru i zaczęli kopać po ciele. Napastnicy podczas całego zajścia skakali również po jego rowerze co spowodowało liczne uszkodzenia. Mężczyźni w pewnym momencie odpuścili i uciekli.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Na szczęście pokrzywdzony doznał tylko lekkich obrażeń. Od razu o tej sytuacji poinformował swojego tatę, który natychmiast wezwał policję. Ojciec pokrzywdzonego zauważył stojących pod sklepem dwóch napastników i wskazał ich mundurowym. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie” – mówi podkom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W chwili zatrzymania 23-latek miał ponad 2,3 promila, natomiast 26 -letni mężczyzna ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty usiłowania rozboju za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary może być jednak wyższy nawet o połowę, gdyż obaj dopuścili się czynu w warunkach tzw. recydywy. 23 listopada 2021 roku na wniosek prokuratora Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

- poniżej dalsza część artykułu -

(KPP Kutno)

fot. KPP Kutno
fot. KPP Kutnoreklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama