reklama

Pobili i okradli mężczyznę. Wpadli w ręce policjantów po pościgu

Kutnowscy policjanci, krótko po zdarzeniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali 27-letniego mieszkańca Kutna. Sprawcy pobili swoją ofiarę, a następnie okradli. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

28 maja 2020 roku ok. godz. 21.20 policyjny patrol pojechał w okolice ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego w Kutnie. Według zgłoszenia właśnie tam doszło do rozboju. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że dwóch znanych mu mężczyzn zaczepiło go na ulicy. Jeden z napastników kopnął pokrzywdzonego w nogi w wyniku czego przewrócił się on na chodnik.

Następnie oboje bili go uderzając, kopiąc go po całym ciele i głowie. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon oraz portfel z dokumentami, kartą płatniczą i pieniędzmi, a następnie oddalili się z miejsca zdarzenia. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastników. Na ulicy 3 Maja funkcjonariusze policji zauważyli dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał sprawcom.

- R E K L A M A -

Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nimi i po krótkim pościgu pieszym obezwładnili i zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 27 lat,  znani miejscowej policji z wcześniejszych notowań za podobne przestępstwa.

Obaj byli w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał prawie promil alkoholu, a drugi ze sprawców ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie 28 maja 2020 roku usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Decyzją sądu podejrzani najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: