Początek piłkarskiej wiosny – KS Kutno zagra z rezerwami Legii. Tomczak: Tanio skóry nie sprzedamy

Już jutro o 11:00 w podwarszawskich Książenicach piłkarze KS-u Kutno oficjalnie rozpoczną wiosenne granie. W pierwszym ligowym meczu w 2021 roku ekipa z Kutna zmierzy się z rezerwami Legii Warszawa.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostały trzy mecze – kutnianie zmierzą się jutro z Legią II Warszawa, a później z Huraganem Morąg i Unią Skierniewice. Sytuacja w tabeli jest bardzo dynamiczna i kutnianie wciąż mają szansę na znalezienie się w najlepszej ósemce, która będzie biła się o awans do II ligi. Pozostała część stawki zagra między sobą w tzw. grupie spadkowej.

- R E K L A M A -

Ewentualna wygrana KS-u z Legią II przedłuży szanse. Porażka mocno skomplikuje, czy wręcz przekreśli szanse na górną ósemkę.

W przerwie zimowej kutnianie nie próżnowali i zostali okrzyknięci królem okienka transferowego. Do Kutna przyszli zawodnicy z przeszłością ekstraklasową czy wręcz reprezentacyjną. Takie nazwiska jak Broź czy Wolański są znane niemal wszystkim kibicom, którzy interesują się futbolem w naszym kraju.

Jak pracę między rundami ocenia trener KS-u Dominik Tomczak?

- R E K L A M A -

Myślę, że zweryfikują to pierwsze trzy mecze. Wierzę w swoich zawodników i wiem, że wykonali kawał dobrej i zarazem ciężkiej roboty. Trzeba jednak pamiętać, że piłka nożna to taki sport, gdzie nie liczy się to, jak pięknie grasz, tylko najważniejsze jest to, kto strzeli więcej bramek. W niedzielę około godziny 13 będziemy mądrzejsi, czy ten okres przygotowawczy był właściwie przeprowadzony, czy też nie – komentuje Dominik Tomczak, trener KS-u Kutno.

Wiadomo, że w niedzielę szkoleniowiec III-ligowców z Kutna nie będzie mógł skorzystać z kilku zawodników, którzy jesienią byli kluczowymi postaciami. Mowa o Tomaszu Dąbrowskim, Mateuszu Matysiaku, Kamilu Sadzińskim, Michale Sokołowiczu i Mateuszu Ostrowskim. Wszyscy zmagają się z kontuzjami.

- R E K L A M A -

Do dyspozycji za to powinni być wszyscy nowi zawodnicy – na czele z Łukaszem i Mateuszem Broziami oraz Patrykiem Wolańskim. Szansę debiutu będą mieli także Jakub Świątek, Jakub Szarpak czy Damian Michalak, który dołączył do KS-u jako ostatni (poprzednio GKS Bełchatów).

Jak mówi D. Tomczak, w drużynie panują bojowe nastroje i KS chce wrócić do Kutna z kompletem punktów.

Nastroje są pozytywne, wręcz bojowe. Ale mamy też dużo pokory w sobie i szacunku do rywala, bo jedziemy do bardzo mocnej drużyny. A może być jeszcze mocniejsza, bo niewykluczone, że zostanie wzmocniona graczami z Ekstraklasy. My na pewno tanio skóry nie sprzedamy, nie poddamy się i będziemy walczyć do ostatnich sekund o wygraną – zapowiada szkoleniowiec beniaminka III ligi.

Początek meczu Legii II Warszawa z KS-em Kutno w niedzielę 14 marca o 11:00 na obiekcie Legia Training Center w Książenicach. Jak zapowiedział stołeczny klub, transmisja na żywo z meczu ma być realizowana na facebooku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: