reklama

Początek roku szkolnego w kutnowskich szkołach. Wiceprezydent pojawił się w „Dziewiątce” [FOTO]

Po dwóch miesiącach wakacji, uczniowie wrócili do szkół. W szkołach w całej Polsce odbyły się akademie i uroczystości związane z przywitaniem nowego roku szkolnego. Nie inaczej było w Kutnie.

- R E K L A M A -

3202 uczniów będzie przez najbliższe 10 miesięcy uczyć się w 143 oddziałach utworzonych w kutnowskich szkołach podstawowych. Wśród nich jest też 182 dzieci uciekających przed wojną z Ukrainy. Dla części naszych wschodnich sąsiadów utworzono cztery oddziały przygotowawcze, które pomogą im przystosować się do polskiego systemu edukacji oraz nauczyć się języka polskiego. 

Dyrektorzy i nauczyciele mają nadzieję, że nauka w tym roku szkolnym nie będzie zakłócana przez czynniki zewnętrze tak, jak miało to miejsce w ubiegłych latach.

- R E K L A M A -

– Na razie pracujemy w trybie stacjonarnym i chcielibyśmy przejść przez rok szkolny w takiej formule zajęć. Nie mniej jesteśmy przygotowani na szybkie wdrożenie nauki zdalnej w przypadku, gdyby znów wydano decyzję o zamknięciu szkół – mówiła podczas inauguracji roku szkolnego Małgorzata MargulskaHaczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.

Podobne deklaracje padają ze wszystkich placówek oświatowych z terenu Kutna.

- R E K L A M A -

Nowy rok szkolny zainaugurowały również dzieci z przedszkoli. W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w tym roku jest 1216 dzieci.

Życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom, aby rozpoczynający się rok szkolny przyniósł Wam mnóstwo sukcesów, uśmiechu i radości.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: