reklama
reklama
reklama
reklama

Pod Kutnem po raz kolejny pobiegli „Tropem Wilczym” – ZDJĘCIA

Za nami kolejny „Bieg Tropem Wilczym” pamięci Żołnierzy Wyklętych w podkutnowskim Raciborowie. W wydarzeniu udział wzięło około 115 uczestników.

- R E K L A M A -

W programie dzisiejszego wydarzenia znalazły się między innymi marsz honorowy na dystansie 1963 metrów oraz bieg główny na dystansie 8 kilometrów i marsz na trasie 6 kilometrów. Po sportowej rywalizacji nastąpiła ceremonia wręczenia nagród i zakończenie zawodów. Biegacze otrzymali pamiątkowe medale z rąk Mariusza Sikory ― Przewodniczącego Rady Miasto Kutno, Justyny Jasińskiej ― Wójt Gminy Kutno i Jarosława Dzięgielewskiego z 92. Bataliony Lekkiej Piechoty.

Później na licznie zgromadzonych uczestników czekało ognisko i wojskowa grochówka.

- R E K L A M A -

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” to realizacja ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.

Zobacz zdjęcia z biegu:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: