Wiadomości KutnoKutnoPod Kutnem posadzą 2 tysiące drzew! Wyjątkowa inicjatywa Jacka Sikory

Pod Kutnem posadzą 2 tysiące drzew! Wyjątkowa inicjatywa Jacka Sikory

Już za kilka miesięcy pod Kutnem powstać ma nowy las. Z inicjatywy Jacka Sikory, radnego powiatowego i działacza społecznego, posadzonych ma zostać blisko 2 tysiące nowych drzew. — Tną lasy i drzewa, a my będziemy sadzić — komentuje Jacek Sikora.

- Reklama -

O planach związanych z powstaniem lasu informowaliśmy już w zeszłym roku. Temat wówczas w mediach społecznościowych poruszył Jacek Sikora.

- Reklama -

— W mojej wyobraźni w Kutnie powstał las. Ania Derda i Paweł Krzemiński pomagają sprawić, aby wyrósł w naszej okolicy naprawdę. Odwiedziliśmy kilka miejsc i wszystko idzie w dobrym kierunku. Posadźmy wspólnie las na zawsze, niech się zazieleni — pisał w maju 2021 w mediach społecznościowych Jacek Sikora, wieloletni miejski i powiatowy radny oraz działacz społeczny.

Jak się okazuje, teraz wszystko jest na jak najlepszej drodze, aby plany się urzeczywistniły. Pod Kutnem ma posadzonych zostać prawie 2 tysiące drzew.

- Reklama -

— Tną lasy i drzewa, a my będziemy sadzić! Razem z fundacją „Las na zawsze” kupiliśmy pierwszą działkę pod Kutnem. Już na wiosnę zasadzimy na niej prawie dwa tysiące drzew — poinformował w ostatnich dniach Jacek Sikora i dołączył wspólne zdjęcie z Pawłem Krzemińskim i Konradem Szymańskim z fundacji „Las Na Zawsze”.

Dokładną lokalizację oraz szczegóły związane z tym proekologicznym przedsięwzięciem poznamy wkrótce. Do sprawy będziemy powracać.

Czym jest „Las Na Zawsze”?

To fundacja założona przez trzy osoby, które postanowiły działać dla dobra planety. Okazało, że mają taki sam pomysł – chcą sadzić lasy.

— Naszą misją jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Aby to osiągnąć sadzimy lasy, które mają rosnąć zawsze — mówią osoby związane z „Las Na Zawsze”.

Poniżej film, w którym przedstawiciele fundacji opowiadają o pomyśle na sadzenie lasów i ochrony ich na zawsze.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: