reklama
reklama

Pod Kutnem posadzili 5 tysięcy nowych drzew! Świetna inicjatywa nadleśnictwa [ZDJĘCIA]

"Sadzimy zielonym do góry" to akcja, która miała miejsce 4 kwietnia w kompleksie leśnym Perna w Nadleśnictwie Kutno. Posadzono 5 tysięcy nowych drzew!

– Jako organizatorzy akcji mieliśmy na celu pokazanie na czym polega zrównoważona gospodarka leśna, przybliżyć młodym, dopiero kształtującym swoje poglądy uczestnikom, cel działań leśników i ich codzienną pracę. Jednocześnie chcieliśmy uświadomić, że sukces sadzenia zależy od bardzo wielu czynników – komentują przedstawiciele Nadleśnictwa Kutno.

- R E K L A M A -

W akcji udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Łaniętach wraz z opiekunami oraz Dyrektor Justyną Kubryn-Balcerzak, dzieci z Młodzieżowego Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie wraz z opiekunami oraz wicedyrektor Renatą Szymańską, zuchy ze Szkoły Podstawowej w Gołębiewku Nowym, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Dzieci i młodzież swoją postawą i zaangażowaniem pokazały, że przyroda nie jest im obojętna. Leśnicy byli pod wrażeniem, że młode pokolenie posiada ogromną świadomość ekologiczną. Podczas wydarzenia pojawili się również Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Wójt Gminy Łanięta Tomasz Szczęsny oraz zastępca dyrektora RDLP w Łodzi Marek Miścierewicz.

- R E K L A M A -

Łącznie na powierzchni, nowe pokolenie lasu wraz z pracownikami nadleśnictwa sadziło około 140 osób. Ilość sadzonek jaką udało nam się posadzić wspólnie to ponad 5 tysięcy sztuk sosny, to bardzo dobry wynik, który udało się osiągnąć dzięki pracy uczestników. Nadleśnictwo starało się przygotować akcje jak najlepiej zapewniając każdemu uczestnikowi śniadanie, kiełbaski z ogniska, napoje oraz upominki.

Tego dnia nie zabrakło również stoiska edukacyjnego. Leśnicy postarali się o to aby dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą w konkursach o lesie. Nadleśnictwo dziękuje współorganizatorowi akcji Starostwu Powiatowemu w Kutnie, które zorganizowało dla dzieci grochówkę. Podziękowania kieruje także do firmie Kellogg’s za przekazanie dzieciom Pringles-ów.

- R E K L A M A -

– Mamy nadzieję że dzięki naszej akcji i pracy jaką włożyło w nią duże grono leśników podnieśliśmy świadomość ekologiczną młodych osób, ukształtowaliśmy emocjonalnie ich więzi z przyrodą i przedstawiliśmy leśnika jako dobrego gospodarza lasu. Mamy nadzieje, że uświadomiliśmy dzieciom role jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: „produkcja” świeżego powietrza, prawidłowe ukształtowanie terenu, ochrona przed wysuszeniem gleby, schronienie dla zwierząt, poznanie przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i jej zjawiskami – dodają przedstawiciele nadleśnictwa.

(Źródło: Nadleśnictwo Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: