reklama

Podkłady do tortów – dlaczego warto się na nie zdecydować? Poznaj sekret idealnych wypieków

Tort jest niezwykle smakowitym, ale i bardzo dekoracyjnym wypiekiem. Zazwyczaj przygotowuje się go na najważniejsze okazje godne wyjątkowego uczczenia. Mogą być to na przykład urodziny, chrzciny, komunia lub ślub. Deser ten składa się z warstw biszkoptu przełożonych kremem, a na zewnątrz okraszają go śliczne ozdoby. Warto zadbać jednak o jeszcze jeden ważny element, a mianowicie podkład do tortu. W poniższym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto po niego sięgnąć.

- R E K L A M A -

Zalety podkładu do tortu

Podkład pod tort to mówiąc najprościej pewien rodzaj tacki, na której „buduje się” kolejne warstwy ciasta. Czy ma ona jakikolwiek wpływ na deser? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim zwiększa jego stabilność i wytrzymałość. Dzięki podkładowi tort jest również dużo łatwiej przenieść, na przykład do pudełka czy z lodówki na biesiadny stół. Dużo wygodniejsze jest również samo krojenie ciasta. Jest to więc bardzo praktyczne akcesorium. Zapominać nie można jednak również o jego funkcji estetycznej. W końcu podkład jest niejako uzupełnieniem całego wyglądu tortu. Tak wyjątkowy wypiek z pewnością zasługuje na odpowiednią oprawę. Z tego względu podkłady są zazwyczaj dostępne w różnych kolorach i wzorach, tak aby móc bez problemu dopasować je do stylistyki całego ciasta.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając podkład do tortu?

Skoro tort jest zazwyczaj główną atrakcją na przyjęciu, to bez dwóch zdań musi spełniać najwyższe standardy jakości, zarówno jeśli chodzi o jego wygląd, jak i smak. Nie inaczej sprawa ma się z podkładem pod ten pyszny deser. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim na materiał, z którego został wykonany. Może być to na przykład PLEXI lub drewniana sklejka, jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych produktów sklepu Miniowe Formy 3D, które znajdziesz pod tym linkiem: https://mf3d.com.pl/podklady-pod-torty.

- R E K L A M A -

Chodzi przede wszystkim o to, że tego rodzaju surowce są nie tylko lekkie, sztywne oraz mocne, ale wykazują też dużą odporność na tłuszcz i wilgoć. Jest to bardzo istotna cecha, jeśli chodzi o podkłady. W końcu mokry i rozpadający się podkład zupełnie nie spełni swojej roli. Ważny jest także sam jego wygląd. Musi on bowiem pasować do stylistyki, według której został udekorowany tort. Podkład powinien harmonijnie ją uzupełniać. Podobnie sprawa ma się ze wzorem. Najlepiej więc zdecydować się na coś subtelnego i minimalistycznego, a kolorystykę dopasować do okazji lub osoby, dla której tort jest szykowany. Przykładowo złoty podkład świetnie będzie prezentował się na przyjęciu weselnym, biel może być wykorzystana na chrzciny lub komunię, a wesołe barwy będą idealne do urodzinowych deserów dla najmłodszych.

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: