reklama

Podniosą kapitał zakładowy szpitala? Starosta: Umożliwi to konsolidację zadłużenia

- reklama -

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Kutnowskiego radni zadecydują w sprawie wniesienia przez Powiat Kutnowski wkładu niepieniężnego w wysokości 9 826 700,00 zł do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- reklama -

Jak mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, podniesienie kapitału zakładowego spółki umożliwi konsolidacje zadłużenia, której najważniejszym zadaniem jest refinansowanie istniejących, wieloletnich zobowiązań czyli zastąpienie długów wobec licznych wierzycieli jednym tańszym w jednej grupie finansowej.

Taki ruch oprócz zmniejszenia kosztów uniemożliwi również postawienie szpitala w stan upadłości przez nie spłacanych latami wierzycieli zobowiązań KSS. Pogarszająca się od wielu lat sytuacja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zdeterminowała Zarząd Powiatu Kutnowskiego do tego aby w ubiegłym roku rozpocząć procedurę restrukturyzacji spółki. Szereg działań zarządczych oraz utworzenie dobrego planu naprawczego otworzyły dla kutnowskiej lecznicy możliwość skonsolidowania wieloletnich zobowiązań ciążących na szpitalu – komentuje starosta Daniel Kowalik.

- reklama -

Jak się okazuje, nieprzewidziany przez nikogo kryzys spowodowany pandemią COVID-19 wpłynął w ogromny sposób na już złą sytuacje finansową szpitala. W chwili obecnej obłożenie oddziałów w jednostce oscyluje w granicach 40-60%.

Musimy zapewnić mieszkańcom Powiatu Kutnowskiego profesjonalną i adekwatną do potrzeb opiekę medyczną nie rezygnując jednak z działań mających na celu utrzymania ciągłości pracy jednostki – dodaje D. Kowalik.

Na najbliższej Radzie Powiatu Kutnowskiego Radni zadecydują w sprawie wniesienia przez Powiat Kutnowski wkładu…

Opublikowany przez Daniela Kowalika Piątek, 22 maja 2020
- reklama -


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Przeczytaj także:

reklama

Ostatnio dodane: