Podpisy złożone. Na wiosnę pod Kutnem powstanie nowy las!

Na przełomie marca i kwietnia pod Kutnem ma rozpocząć się sadzenie nowego lasu! Z inicjatywy Fundacji „Las na Zawsze” i Jacka Sikory, radnego powiatowego i działacza społecznego, posadzonych ma zostać blisko 2 tysiące drzew.

- R E K L A M A -

O sprawie już kilkukrotnie pisaliśmy na łamach Panoramy Kutna. W zeszłym tygodniu podpisany został akt notarialny pomiędzy Starostą Kutnowskim Danielem Kowalikiem a Pawłem Krzemińskim z Fundacji „Las Na Zawsze”, który sprawił, że już niebawem w naszym regionie powstanie nowy las.

— Na przełomie marca i kwietnia rozpoczynamy sadzenie lasu na Ziemi Kutnowskiej. W ubiegłym roku zakupiliśmy działkę, a w zeszłym tygodniu doszło do podpisania aktu notarialnego — potwierdza Jacek Sikora, inicjator akcji.

Jak mówi powiatowy radny, to nie koniec ekologicznych przedsięwzięć.

- R E K L A M A -

– Przygotowujemy się do zakupu kolejnych działek. Jedni wycinają drzewa, drudzy krzyczą, a my idziemy dalej i razem z Fundacją „Las na Zawsze” je sadzimy. I to nie mało, bo w planach jest blisko 2 tysiące nowych drzew – zapowiada J. Sikora.

Zadowolenia z powstania nowego lasu nie kryje także Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

- R E K L A M A -

– Drzewa są dla nas niezwykle ważne, są nie tylko miłe dla oka, ale oczyszczają powietrze, chronią przed słońcem w upalne dni, dają materiał na budowę domu i smaczne owoce, a powodów, dla których warto chronić drzewa jest zdecydowanie więcej. Bardzo się cieszę, że w naszym powiecie będzie nowy las – mówi starosta Daniel Kowalik.

Czym jest „Las Na Zawsze”?

To fundacja założona przez trzy osoby, które postanowiły działać dla dobra planety. Okazało, że mają taki sam pomysł – chcą sadzić lasy.

— Naszą misją jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Aby to osiągnąć sadzimy lasy, które mają rosnąć zawsze — mówią osoby związane z „Las Na Zawsze”.

Jeżeli uważasz, że inicjatywa jest potrzebna w naszym regionie to można dokonywać wpłat na konto: 47 1600 1462 1809 6568 8000 0006 z dopiskiem „Kutnowski Las”. Wpłaty będą przeznaczone między innymi na zakup ziemi, przygotowania i sadzenie kolejnych drzew.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: