reklama

Podróż do Afryki w CTMiT, czyli Ngomads w ramach Muzyki Świata [ZDJĘCIA]

Afrykańskie melodie wybrzmiały dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. To za sprawą zespołu „Ngomads”, który wystąpił w ramach Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata.

- R E K L A M A -

“Ngoma” to szeroko pojęte określenie bębnów używanych w centralnej i wschodniej części Afryki. NGOMADS z kolei to nowe alternatywne trio, które nie ograniczając się do instrumentów perkusyjnych korzysta z szerokiego wachlarza możliwości kreowania brzmienia.

Znani z aktywności na wielu polach Łukasz Dembiński (Foliba, Ŝanĝo), Radek Bond Bednarz (Silent Witness, Hang Em High, Miloopa) oraz Piotr Gospodarczyk (Szkoła Rytmu, Uni Orchestra) wybrali się dziś w bliżej nieokreśloną podróż… A z nimi kutnowska publiczność, która to popołudnie zapamięta na długo!

- R E K L A M A -

NGOMADS: Łukasz Dembiński – handpan, cajon, calabash, djembe, percussion, Piotr Gospodarczyk – handpan, conga, percussion, Bond – bass, electronics, cymbals, ngoma, percussion

Przed nami kolejne koncerty w ramach Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata. W sobotę o 19:00 wystąpi zespół Vechi Acum, w niedzielę o 19:00 na Placu Zduńskim zagrają Mike Rif & Cubanian, a na zakończenie festiwalu w poniedziałek o 19:00 w CTMiT Lord Bischop prosto z Nowego Jorku!

Zdjęcia: Kutnowski Dom Kultury / Łukasz Stasiak- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: