reklama
reklama

Podróżujesz ŁKA? Bilet kupisz przez telefon

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zyskali nowy sposób na kupowanie biletów przy użyciu swoich telefonów komórkowych. Wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia pasażerom swobodny dostęp do biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, całkowicie eliminując konieczność posiadania gotówki czy stania w kolejkach do kas. Zakupu można dokonać w dowolnym miejscu, przez całą dobę. Jedynym wymogiem jest posiadanie smartfona z dostępem do Internetu i zainstalowanie w nim darmowej aplikacji.

- R E K L A M A -

Dokonując zakupu pasażer określa stację początkową i końcową oraz dzień i godzinę odjazdu. W kolejnych krokach należy wybrać jedno z dostępnych połączeń i określić pozostałe dane, takie jak liczba podróżnych, rodzaj zniżki czy przewóz dodatkowego bagażu. Teraz pozostaje już tylko wybrać jedną z obowiązujących na wybranej trasie ofert i potwierdzić transakcję. Wszystkie zakupione bilety zostają automatycznie zapisane w aplikacji i można je wyświetlać także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem. Żeby to zrobić, wystarczy wejść do zakładki „Kontrola biletów”.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera, a on sam nie musi pamiętać o regularnych zasileniach.

- R E K L A M A -

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

***

- R E K L A M A -

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy. Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu.

Od roku 2007 mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Firma posiada też zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa „LEW” S.A. Więcej informacji: www.mpay.pl

informacja prasowa

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: