reklama
reklama

Poduszka zderzeniowa TMA – TIOMAN Group

Praca wymagająca obecności przy ruchliwych drogach niesie ze sobą spore ryzyko ze względy na potencjalne wypadki, stłuczki czy potrącenia. Pomimo zachowania jak największych środków ostrożności w postaci specjalnej sygnalizacji świetlnej, widocznych z daleka znaków drogowych ostrzegających przed pracami czy ubrań odblaskowych pracowników drogowych wciąż zdarzają się niebezpieczne sytuacje niezależne od podjętych środków bezpieczeństwa. Dlatego firma TIOMAN posiada w swojej ofercie poduszkę uderzeniową TMA, zwaną również osłoną zderzeniową.

- R E K L A M A -

Poduszka zderzeniowa TMA – jak działa? 

Prace na drodze podczas wzmożonego ruchu stanowią zagrożenie zarówno dla pracowników drogowych, jak i kierowców. W odpowiedzi na potencjalne ryzyko i wypadki, które miały miejsce podczas prac przy ruchliwych drogach powstała poduszka zderzeniowa TMA produkowana przez firmę TIOMAN. Firma TIOMAN posiada niemal 20-letnie doświadczenie w branży drogowej. Na co dzień zajmuje się produkcją i montażem znaków, mebli drogowych, przyczep sygnalizujących oraz barierek dbając o bezpieczeństwo podczas prac drogowych. Oferta firmy została poszerzona o poduszkę zderzeniową TMA, która ratuje ludzkie życie. Skrót TMA pochodzi od angielskiej nazwy „trackmounted crash attenuator”, która w wolnym tłumaczeniu oznacza osłonę montowaną na ciężarówce mającą tłumić negatywne skutki uderzenia. 

Poduszka zderzeniowa, zwana również osłoną zderzeniową, działa na zasadzie pochłaniania energii kinetycznej powstałej w skutek uderzenia. Wymiary osłony to 1,26 m wysokości oraz 4,01 m długości w pozycji opuszczonej (roboczej) oraz 3,72 m wysokości oraz 1,64 m długości w pozycji podniesionej. Szerokość wynosi 2,30 m. Masa całkowita poduszki zderzeniowej TMP to około 800 kg, a wartość pozostałych parametrów wygląda następująco: 

- R E K L A M A -
  • Wysokość w użyciu: 1,26 m
  • Długość w użyciu: 4,01 m 
  • Szerokość: 2,30 m 
  • Masa całkowita: 800 kg
  • Moc maksymalna: 1,5 kW 
  • Napięcie: 12/24 V 
  • Ciśnienie hydrauliczne: 140 bar – 14 MPa – 2030 PSI.

Poduszka zderzeniowa TMA przystosowana jest do samochodów ciężarowych o masie minimalnej 8 ton, jednak w razie potrzeby istnieje możliwość dociążenia samochodu. Osłona jest sterowana zdalnie, a jej rozłożenie jest bardzo intuicyjne i proste – wymaga użycia jednego guzika. Dla bezpieczeństwa o opuszczaniu i podnoszeniu poduszki informują specjalne sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Poduszka zderzeniowa TMA posiada trzy strefy zgniotu i spełnia wszystkie niezbędne normy Unii Europejskiej. 

Poduszka zderzeniowa TMA – dlaczego warto zainwestować? 

Poduszka zderzeniowa TMA ma za zadanie chronić pracowników drogowych przed wszelkimi wypadkami spowodowanymi nadmierną prędkością lub nieuważnością kierowców poruszających się na drogach na których prowadzone są prace remontowe lub przebudowy. Jedynie w ciągu ostatnich kilku lat osłona zderzeniowa zadziałała perfekcyjnie podczas wypadków drogowych spowodowanych nadmierną prędkością. Zarówno pracownicy drogowi, jak i kierowcy nie doznali żadnego uszczerbku na zdrowiu, a ich życie nie było zagrożone. 

- R E K L A M A -

Montaż poduszki zderzeniowej TMA wiąże się również z doskonałym oznaczeniem obecności na drodze samochodu i pracowników drogowych. W zestawie oprócz osłony zderzeniowej oraz stacji dokującej znajduje się znak U-26a wskazujący drogę mijania samochodu służby drogowej. Dzięki obecności świateł LED oraz specjalnych elementów odblaskowych jest on widoczny z daleka nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. Sprawia to, że pojazdy są doskonale widoczne, a pracownicy bezpieczni. 

Więcej informacji na temat produktu i jego montażu znajduje się na stronie producenta: https://tioman.pl/produkty/poduszki-zderzeniowe-tma/

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: