reklama
reklama

Polfarmex S.A. pomaga Ukrainie. Przekazano darowiznę za prawie 600 tys. złotych

Środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego przekazał Polfarmex S.A. Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Leki z Kutna trafią na Ukrainę, by wspomóc służbę zdrowia naszego wschodniego sąsiada, walczącego z rosyjskim agresorem.

Ponad 33 tysiące opakowań leków wyjechało z magazynu centralnego Polfarmex S.A. do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pod koniec marca. RARS koordynuje proces zaopatrywania służby zdrowia Ukrainy w niezbędne leki oraz artykuły medyczne.

- R E K L A M A -

Polfarmex S.A. od początku wojny w Ukrainie pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Zdrowia. Dzięki współpracy z polskim resortem zdrowia oraz instytucjami rządowymi, a także wzajemnej wymianie informacji, w odpowiedzi na listę pilnych potrzeb lekowych określonych przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, przekazaliśmy środki przeciwbólowe, przeciwwirusowe oraz stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego.

– Jesteśmy firmą rodzinną i z całego serca solidaryzujemy się ze wszystkim rodzinami, które zmuszone są szukać schronienia i bezpieczeństwa poza granicami swojej ojczyzny. Mamy nadzieję, że dzięki przekazanej pomocy choć w pewnym stopniu przyczynimy się do zapewnienia pacjentom w Ukrainie dostępu do niezbędnych leków – mówi Marek Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A.

- R E K L A M A -

Jednocześnie serdecznie dziękujemy pracownikom Grupy Polfarmex za dotychczasowe zaangażowanie, wsparcie, pomoc i solidarność, wyrażane w indywidualnych działaniach oraz inicjatywach na rzecz obywateli Ukrainy.

Łączna wartość przekazanej darowizny to prawie 600 tysięcy złotych.

(mat. prasowy Polfarmex S.A.)


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: