Wiadomości KutnoKutnoPolfarmex szczepi pracowników przeciwko grypie

Polfarmex szczepi pracowników przeciwko grypie

Polfarmex S.A. w ramach cyklicznej akcji, już po raz trzeci umożliwia swoim pracownikom skorzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczepienia są dobrowolne i zostały wykonane podczas jednodniowej akcji zorganizowanej na terenie firmy w Kutnie. Z tej formy profilaktyki zdrowotnej skorzystało w tym roku 93 pracowników zakładu produkcyjnego, a łącznie ponad 100 pracowników firmy.

Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są wpisane w zasady funkcjonowania spółki Polfarmex. Firma traktuje te zasady jako priorytety w swojej działalności i dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracowników w obszarze profilaktyki prozdrowotnej.

- Reklama -

Akcja związana z bezpłatnymi szczepieniami przeciwko grypie prowadzona jest w Spółce od dwóch lat. Wirusa grypy nie należy bagatelizować, ponieważ ewentualne powikłania po przebytej chorobie mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Dlatego umożliwiono wszystkim zainteresowanym pracownikom poddanie się szczepieniom w dogodnej formule, na terenie zakładu i z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.

- Reklama -

– Świadomość znaczenia szczepień przeciwko grypie i zarazem świadomość profilaktyki w podejściu do ochrony swojego zdrowia jest wśród naszych pracowników coraz większa. Dlatego też pracownicy zostali wcześniej poinformowani, że także i tej jesieni będą mieć możliwość skorzystania z darmowych szczepień przeprowadzonych na terenie zakładu. Przygotowaliśmy odpowiednią liczbę szczepionek, aby każda osoba, która zgłosiła wcześniej chęć udziału w szczepieniu mogła skorzystać z tej akcji. Dla nas, jako firmy farmaceutycznej akcja szczepień przeciwko grypie to również forma odpowiedzialności społecznej, poprzez zwiększanie bezpieczeństwa zdrowotnego w naszym najbliższym otoczeniu – mówi Maciej Aksman, Specjalista ds. Informacji i PR w Polfarmex.

Dobrowolne, bezpłatne szczepienia w miejscu pracy cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród załogi Polfarmex S.A. W pierwszej edycji akcji zaszczepiło się 78 osób. Rok później było ich już 90. W tym roku z akcji szczepienia skorzystało ponad 100 pracowników firmy.

- Reklama -

Polfarmex S.A. działając w sektorze farmaceutycznym musi na co dzień stosować szczególnie restrykcyjne przepisy i regulacje związane z normami Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP) oraz bezpieczeństwem i higieną pracy w każdym obszarze swojej aktywności. W czasie pandemii wprowadzono dodatkowe zasady bezpieczeństwa na trenie firmy w zakresie dostępu do środków ochrony bezpośredniej oraz płynów dezynfekcyjnych, zmodyfikowano organizację pracy dołączając formy pracy zdalnej tzw. home office, a w uzasadnionych przypadkach na koszt pracodawcy wykonywane są testy przesiewowe, wykrywające przeciwciała anty-SARS-CoV-2. Ponadto zakład produkcyjny w Kutnie został wyposażony w przenośne generatory ozonu oraz przepływowe lampy UV. Urządzenia te służą dodatkowej dezynfekcji pomieszczeń.. Od początku epidemii w Polfarmex S.A. działa specjalny Zespół Kryzysowy. Jego głównym zadaniem jest stałe monitorowanie poziomu bezpieczeństwa w zakładzie oraz czuwanie nad zapewnieniem ciągłości łańcucha dostaw. Priorytetem dla firmy jest bezpieczeństwo lekowe polskich pacjentów. Jednym z jego elementów jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom we wszystkich działach, dzięki czemu funkcjonowanie firmy odbywa się bez żadnych zakłóceń.

Źródło: informacja prasowa Polfarmex S.A.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: