reklama

Policja apeluje w sprawie osób bezdomnych i potrzebujących pomocy

Termometry wskazują coraz niższe temperatury. To trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie. Korzystajmy również z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas służby zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

– Pamiętajmy, że skuteczność działań policji oraz innych instytucji, uzależniona jest także od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów oraz instytucji pomocowych o osobach, które takiej opieki potrzebują – mówi asp. Justyna Cywka z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

I dodaje: – Telefonujmy do odpowiednich służb, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania, nie odczuwają one niskich temperatur i są szczególnie narażeni na wychłodzenie. Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane. Pamiętaj masz możliwość poinformowania nas za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa bądź też telefonicznie, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: