REKLAMA
czwartek, 30, czerwiec 2022
REKLAMA

Policja z Kutna pomaga uchodźcom z Ukrainy. Przekazano kilka paczek [ZDJĘCIA]

W związku z konfliktem zbrojnym jaki rozgrywa się w Ukrainie do Kutna również przybywają szukający schronienia uchodźcy. Policjanci i pracownicy z kutnowskiej komendy włączyli się w pomoc dla potrzebujących rodzin.

poniżej dalsza część artykułu

Pierwsze transporty niezbędnych artykułów dotarły już bezpośrednio do rodzin. Poza pomocą rzeczową, organizowaną z potrzeby serca, każdego dnia funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem na terenie naszego powiatu i są wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy.

Kutnowscy policjanci oraz pracownicy cywilni bardzo szybko zareagowali na tragedię, jaka spotkała naszych wschodnich sąsiadów. W komendzie Powiatowej Policji w Kutnie zorganizowali zbiórkę między innymi artykułów spożywczych, higienicznych, koców, odzieży. Pamiętali także o najmłodszych zbierając dla nich zabawki.

poniżej dalsza część artykułu

Kontaktując się ze stowarzyszeniami, fundacjami oraz wieloma osobami, które również niosą pomoc, ustalili co i gdzie jest najbardziej potrzebne. Kilka paczek dedykowanych konkretnym potrzebom danej rodzinie już trafiło w ich ręce. Pozostałe zebrane dary zostaną przewiezione do jednej kilku magazynów utworzonych na terenie powiatu kutnowskiego.

(KPP Kutno)reklama

Warto przeczytać:

reklama