reklama
reklama
reklama
reklama

Policja zapowiada kontrole na drogach. „Nie będzie pobłażania”

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych. – Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu – mówią policjanci.

- R E K L A M A -


Powroty z wakacji wiążą się z długimi godzinami za kierownicą. Aby te podróże zakończyły się szczęśliwie apelujemy o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że „za kółkiem” musimy być trzeźwi, wypoczęci i pod żadnym pozorem nie spieszyć się. W ostatnich dniach wakacyjnych należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach. Ważne aby w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo swoje, bliskich, a także innych uczestników ruchu drogowego. Przez cały ten czas policjanci będą dbać o to by na drogach w naszym regionie było bezpiecznie

Nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy drogowe i narażają innych na niebezpieczeństwo. Podczas kontroli kierowcy muszą się liczyć z badaniem trzeźwości, sprawdzeniem stanu technicznego pojazdu i właściwym wyposażeniem samochodu. Mundurowi będą kontrolować również czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Przy użyciu mierników prędkości natomiast, policjanci będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się podróżujący. Uwaga mundurowych skierowana będzie również na kierujących motocyklami.

- R E K L A M A -


Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za te błędy „płacą” także inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: