Policjanci na medal! Ugasili pożar i zapobiegli tragedii. To już ich taka kolejna akcja

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Piątku widząc płonący pojazd ruszyli z pomocą. Ich szybka reakcja zapobiegła eskalacji pożaru, co pozwoliło uratować budynki gospodarcze przed spaleniem. Aspirant sztabowy Sebastian Kieliszek i młodszy aspirant Kamil Cierpikowski po raz kolejny udowodnili, że są zawsze gotowi nieść pomoc.

6 kwietnia 2021 roku aspirant sztabowy Sebastian Kieliszek i młodszy aspirant Kamil Cierpikowski prowadzili obchód gminy Piątek. Około godziny 13:20 dzielnicowi zauważyli, że na jednej z posesji pali się auto. Decyzja mundurowych była błyskawiczna.

- R E K L A M A -

Drogą radiową powiadomili o zagrożeniu dyżurnego, a sami podjechali na teren podwórka. Na miejscu był właściciel, który czekał na przyjazd straży pożarnej. Policjanci widząc, że osobowy mercedes był zaparkowany tuż przy budynkach gospodarczych i jest on wyposażony w instalacje gazową, a w pobliżu są inne pojazdy przystąpili do działania.

Chcąc zapobiec przedostaniu się ognia na budynki, używając gaśnicy usiłowali stłumić ogień. Kiedy to, z uwagi na silny wiatr było utrudnione, użyli węży ogrodniczych i polewając wodą pojazd oraz drzwi budynku zapobiegli jego eskalacji. Kiedy na miejsce przyjechała straż pożarna ogień był już stłumiony. Dzięki ich szybkiej reakcji i zdecydowanym działaniom zażegnano zagrożenie i uratowano budynki gospodarcze przed spaleniem.

- R E K L A M A -

To nie pierwszy raz kiedy Kierownik Posterunku Policji w Piątku wraz ze „swoim” dzielnicowym ruszyli z pomocą do pożaru.

17 sierpnia 2018 roku ci dwaj policjanci przeprowadzili sprawną ewakuację budynków objętych gwałtownie rozprzestrzeniającym się pożarem na jednej z ulic w Piątku. Stróże prawa nie dość, że zaalarmowali mieszkańców to również wynieśli z budynku mężczyznę z niepełnosprawnością. Warto przypomnieć, że aspirant sztabowy Sebastian Kieliszek został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność przez Prezydenta RP.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: