reklama
reklama

Policjanci przejęli nielegalny towar, Ukrainiec usłyszał zarzuty [ZDJĘCIA]

Kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem 160 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło prawie 150 tysięcy złotych.

21 kwietnia 2022 roku policjanci pojawili się w rejonie ulicy Barcewicza w Kutnie, gdzie miał poruszać się samochód z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wytypowany pojazd pojawił się i został zatrzymany do kontroli.

- R E K L A M A -

– Za kierownicą samochodu marki Peugeot Boxer siedział 37–letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli samochodu mundurowi w przestrzeni bagażowej znaleźli 8 tysięcy paczek papierosów po 20 sztuk w każdej bez polskich znaków akcyzy – mówi podkom. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Wstępnie oszacowano, że straty wynikające z uszczuplenia akcyzowego Skarbu Państwa wynoszą prawie 150 tysięcy złotych. 37–latek usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Źródło: KPP Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: