Policjanci przeszukali mieszkanie i piwnicę. Kobiecie grozi do 3 lat więzienia

Blisko 15 tysięcy sztuk papierosów i 9 kilogramów suszu tytoniowego bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z łęczyckiej komendy. Kontrabandę wartą ponad 21 tysięcy złotych w piwnicy ukrywała 46–letnia kobieta. Odpowie za paserstwo akcyzowe, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

- poniżej dalsza część artykułu -

4 października 2021 roku policjanci z łęczyckiej komendy pojawili się na jednym z osiedli mieszkaniowych na terenie miasta. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod ustalonym wcześniej adresem może być przechowywana kontrabanda. Aby to potwierdzić, policjanci przeszukali lokal wraz z należącą do niego piwnicą.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Okazało się, że w pomieszczeniu gospodarczym 46-letnia kobieta ukryła 14.840 sztuk papierosów i 9 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosło ponad 21.000 złotych” – mówi st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

- poniżej dalsza część artykułu -

Właścicielka nielegalnego towaru jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara pozbawiania wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

źródło: KPP Łęczyca
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama