reklama
reklama

Policjanci, Świnka Peppa i bohater Psiego Patrolu odwiedzili ukraińskie dzieci [ZDJĘCIA]

Policjanci z kutnowskiej komendy wraz z „pluszowymi maskotkami” spotkali się z dziećmi z mieszkań wspomaganych w Kutnie przy ul. Majdany. Wśród tych dzieci były również dzieci z rodzin ukraińskich, które przybyły do naszego miasta uciekając przed wojną. To spotkanie pełne radości, uśmiechu i niespodzianek, które mamy nadzieję choć w części pozwoliły zapomnieć małym uchodźcom o tragedii która dotknęła ich kraj.

22 marca 2022 roku kutnowscy policjanci, wspólnie z maskotkami „Świnką Peppa” oraz „Skyem” z Psiego Patrolu odwiedzili dzieci zamieszkujące w mieszkaniach wspomaganych w Kutnie przy ul. Majdany, w tym również dzieci z rodzin ukraińskich. Celem spotkania było okazanie wsparcia i poprawienie humoru najmłodszym. W spotkaniu brała udział Pani Liudmyla Wiśniewska, która tłumaczyła na język ukraiński informacje przekazywane przez policjantkę.

- R E K L A M A -

Podczas spotkania nie zabrakło podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko. Dzieciaki z entuzjazmem brały udział w spotkaniu, nie zabrakło wesołej zabawy, a także prezentów – kolorowanek, kredek, pluszaków, zawieszek i kamizelek odblaskowych. Dzieci chętnie przytulały się do dużych maskotek i przybijały „piątkę”, a na ich buziach pojawiał się uśmiech.

Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się radiowóz policyjny do którego dzieciaki chętnie wsiadały. Dziękujemy wolontariuszom, którzy razem z nami zorganizowali ten czas dla małych dzieci i urozmaicili spotkanie licznymi atrakcjami.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: