Policjanci uratowali mężczyznę z zadymionego mieszkania. Otrzymali słowa uznania od strażaków

Młodzi policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie wykazali się profesjonalnym działaniem na miejscu pożaru. Wyprowadzili z zadymionego mieszkania 52-letniego lokatora. Ich szybka i skuteczna reakcja zapobiegła również rozprzestrzenieniu się ognia.

- R E K L A M A -

16 sierpnia 2023 roku komenda otrzymała wyrazy uznania od Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie dla policjantów st. post. Mileny Łachety i st. post. Damiana Maciaka

„Chcieliśmy przekazać wyrazy uznania Policjantom Komisariatu Policji w Żychlinie, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia, weszli do zadymionych pomieszczeń, szybko zidentyfikowali i skutecznie zneutralizowali źródło dymu i ognia, a następnie wyprowadzili lokatora z zadymionego mieszkania! Szybkie i profesjonalne działanie zapobiegło rozwinięciu się zagrożenia i ograniczyło jego skutki jedynie do przewietrzenia pomieszczeń, świetna robota!” – komentują strażacy z Żychlina.

- R E K L A M A -

Tego dnia tuż po godzinie 15, dyżurny kutnowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że z jednego z mieszkań przy ulicy Narutowicza w Żychlinie, wydobywa się dym. Przybyły na miejsce policyjny patrol w rozmowie ze zgłaszającą ustalił, że w mieszkaniu może znajdować się mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o wejściu do mieszkania.

St. post. Milena Łacheta i st. post. Damian Maciak po wejściu do zadymionego mieszkania szybko zlokalizowali źródło ognia – skutecznie je gasząc, a następnie wyprowadzili z mieszkania 52-letniego lokatora, który jak później stwierdził – zasnął pozostawiając na ogniu garnek z jedzeniem. Poszkodowanego mężczyznę przekazano załodze karetki pogotowia. Nikt inny nie wymagał pomocy medycznej. Dzięki sprawnej interwencji żychlińskich policjantów życiu 52-latka nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: