Wiadomości KutnoNa sygnalePolicjanci w Kutnie edukują seniorów, jak nie paść ofiarą oszustów

Policjanci w Kutnie edukują seniorów, jak nie paść ofiarą oszustów

Podczas trwających obecnie Kutnowskich Dni Seniora mundurowi spotkali się z seniorami, którzy bardzo licznie zgromadzili się 30 września 2022 roku w Kutnowskim Domu Kultury.

- Reklama -

Policjantki rozdawały ulotki, w których opisane są najważniejsze metody działania oszustów. Znalazł się również czas na krótką prelekcję, aby przestrzec seniorów i wyczulić na co powinni w codziennym życiu zwracać szczególną uwagę, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

- Reklama -

Na terenie Kutna w najlepsze trwają Kutnowskie Dni Seniora. To bardzo dobra okazja, aby edukować seniorów na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać. Policjantki poprowadziły krótką prelekcję na temat niebezpieczeństw z jakimi mogą się spotkać, zwracając szczególną uwagę na metody działania oszustów, którzy od seniorów wyłudzają oszczędności życia.

— Mundurowi zaapelowali, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego, czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem, że może dojść do oszustwa. Wskazali, że o każdej takiej sytuacji należy natychmiast powiadomić policję i swoich bliskich. Na spotkaniu rozdawane były również ulotki przygotowane przez kutnowską komendę, a które sfinansowane zostały przez Prezydenta Miasta Kutna — mówi komisarz Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- Reklama -

Policjanci zwracają się z apelem do osób, które mają w swoim otoczeniu seniorów, aby również włączyły się w edukację i przestrzegały przed zagrożeniami podczas rodzinnych spotkań.

Seniorze pamiętaj:

  • policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji,
  • policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu,
  • jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do danych osoby dzwoniącej do nas czy podającej się za pracownika jakiejś instytucji, weryfikujmy to. Zgłaszajmy takie sytuacje na policję, konsultujmy z rodziną,
  • pamiętajmy, żeby nie dać się namówić na pozostawienie naszych pieniędzy w jakimś odosobnionym miejscu, nie wyrzucać ich przez okno, nie pozostawiać we wskazanym przez oszusta miejscu,
  • nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu czyjej tożsamości nie jesteśmy pewni i komu nie ufamy.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kutnie)
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: