reklama

Policjanci w Kutnie zatrzymali Gruzina. Grozi mu 10 lat więzienia

Kutnowscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym z kantorów usiłował wymienić podrobione banknoty. 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

- R E K L A M A -

6 grudnia 2022 roku około godziny 17.00 dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z kantorów na terenie miasta mężczyzna próbuje wymienić podrobione banknoty. Policjanci ustalili, że mężczyzna przekazał w okienku 19 banknotów w obcej walucie, które chciał wymienić na złotówki. Właściciel kantoru od razu zorientował się, że banknoty są podrobione i o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił policję.

Mundurowi zatrzymali 29-letniego obywatela Gruzji, który trafił do policyjnego aresztu. Opinia biegłego potwierdziła, że banknoty to falsyfikaty. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów.

- R E K L A M A -

Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 9 grudnia 2022 roku sąd przychylił się w wniosku i 29-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: