Policjanci zapobiegli tragediom na drodze. Zatrzymano cztery osoby

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Tylko 13 lipca 2021 roku policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Apelujemy o rozsądek!

- R E K L A M A -

Tylko jednego dnia 13 lipca 2021 roku kutnowscy policjanci zatrzymali aż czterech kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Rekordzista, kierowca mazdy w wieku 44 lat miał w organizmie ponad 2 promile, a do tego posiadał już dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W miejscowości Żychlin o godzinie 10.20 policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali 56-latka kierującego oplem, który miał 0,6 promila w organizmie.

Wieczorem około godziny 22.00 w miejscowości Baby mundurowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali mężczyznę w wieku 30 lat kierującego motorowerem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 0,78 promila.

Natomiast tuż po północy w Kutnie policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował hondą mając w organizmie ponad 1,5 promila. Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący stracili prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, odpowiedzą przed sądem. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla pasażerów oraz innych użytkowników drogi! Kierowco pamiętaj, nie bądź lekkomyślny! Nie ryzykuj.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: