Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Usłyszeli 17 zarzutów! [ZDJĘCIA]

- poniżej dalsza część artykułu -

Kryminalni z Kutna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa dotyczące przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawcy zabrali znalezioną kartę płatniczą, a następnie płacili nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanym łącznie 17 zarzutów. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

- poniżej dalsza część artykułu -

Kilka dni temu kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu etui wraz z dokumentami oraz kartą płatniczą. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca na terenie jednego ze sklepów zabrał pozostawione na ladzie etui, a następnie korzystając z karty płatniczej, kilkukrotnie usiłował zapłacić nią za zakupy.

W efekcie 11 razy dokonał płatności zbliżeniowo. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę 300 złotych. Zawiadomieni o tym kutnowscy policjanci od razu zajęli się sprawą. Kryminalni analizując zebrany materiał dowodowy oraz zabezpieczony monitoring wytypowali sprawców. 15 lipca 2021 roku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat, przebywających na terenie naszego miasta.

- poniżej dalsza część artykułu -

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyznom łącznie 17 zarzutów dotyczących przywłaszczenia, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się do popełnienia tych przestępstw.
Za przywłaszczenie mienia grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat więzienia.

Policja apeluje:

- poniżej dalsza część artykułu -

Pamiętajmy by chronić swój PIN do karty. Nie zapisujmy go na karcie czy na kartce noszonej w portfelu. Jeśli posługujemy się w sklepie terminalem płatniczym, zasłońmy ręką wpisywany kod, aby żadne oczy lub zainstalowana kamera nie mogły go dostrzec. Pamiętajmy też o zabraniu karty z czytnika po zakończeniu transakcji i od razu schowania jej do torebki w bezpieczne miejsce. Nie odkładajmy podczas pakowania zakupów portfeli i dokumentów na ladach sklepowych.

źródło: KPP Kutno
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen