Policjanci zatrzymali kierowcę. Dostał 1,7 tys. zł mandatu, grozi mu 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali do kontroli 46-letniego kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h. Ponadto mężczyzna miał cofnięte uprawnienia, posługiwał się fałszywym prawem jazdy i kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Poza grzywną w wysokości 1700 złotych, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Policjanci kutnowskiej drogówki w trakcie pomiaru prędkości w miejscowości Kajew, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h.

„W trakcie kontroli kierowcy podejrzenia policjantów wzbudziło jego prawo jazdy. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że dokument jest podrobiony. 46-letni mieszkaniec Łodzi przyznał się, że kupił je przez internet, po tym jak poprzednie zostało mu zatrzymane. Blankiet nie posiadał hologramów ani znaków wodnych- charakterystycznych cech zabezpieczających prawdziwy dokument. Jak się okazało łodzianin kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, a dodatkowo pojazd którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

- R E K L A M A -

Jak dodaje policjantka, w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi, zgodnie z nowym taryfikatorem, kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 1700 złotych. Usłyszał również dwa zarzuty – kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień oraz posługiwanie się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: