reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

Policjant szkolił druhów z powiatu kutnowskiego, jak kierować ruchem [ZDJĘCIA]

Policjant z wydziału ruchu drogowego kutnowskiej komendy powiatowej przeprowadził szkolenie dla strażaków ochotników z terenu powiatu kutnowskiego. Mówiono o zabezpieczeniu miejsc zdarzeń drogowych pod kątem kierowania ruchem.

- R E K L A M A -

Przez powiat kutnowski przebiegają dwie drogi krajowe, autostrada A1 oraz sieć dróg wojewódzkich i powiatowych. Bywa, że w ciągu jednego dnia na terenie powiatu dochodzi do kilku kolizji lub wypadków. Wówczas nieocenioną pomocą w kierowaniu ruchem wykazują się strażacy, niejednokrotnie ochotnicy.

Aby kierowanie ruchem na miejscu zdarzenia szło jeszcze sprawniej, w niedzielę 17 lipca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy przeprowadzili szkolenie dla druhów z OSP z terenu powiatu.

- R E K L A M A -

Podczas części teoretycznej asp. sztab. Jacek Czerniawski omówił przepisy ruchu drogowego dotyczące osób uprawnionych do kierowania ruchem. Funkcjonariusz przypomniał również strażakom ochotnikom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w czasie wykonywania czynności na drodze. Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę, podczas której policjant zademonstrował sposób dawania poleceń i sygnałów uczestnikom ruchu drogowego.

(Źródło: KPP Kutno)


Nie przegap: