reklama
reklama
reklama
reklama

Policyjne kontrole na targowiskach. Skupiają się szczególnie na dwóch stoiskach

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia policjanci prowadzą wzmożone kontrole targowisk. W działaniach wspierani są przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Rybackiej i Sanepidu. Pod lupą służb jest między innymi legalność pochodzenia choinek i warunki sprzedaży ryb.

– Działania prowadzone są głównie w rejonie targowisk. Tam funkcjonariusze skupiają swoją uwagę na stoiskach z choinkami i rybami. Kontrolują legalność pochodzenia zielonych drzewek, a wraz ze Strażą Rybacką i Sanepidem sprawdzają sposób przechowywania ryb, czy nie pochodzą z kłusownictwa oraz w jaki warunkach są sprzedawane. Pod lupą służb są również kwestie przestrzegania ograniczeń wiązanych z pandemią – mówi st. asp. Mariusz Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

- R E K L A M A -

Dodatkowo policjanci w trosce o bezpieczeństwo kupujących ostrzegają przed kieszonkowcami. Amatorzy cudzej własności wykorzystują okres przedświąteczny, w którym ich potencjalne ofiary zaabsorbowane są zakupami. Często niestety nie zwracamy uwagi, kto stoi obok, co dla kieszonkowca stanowi idealną okazje, aby nas okraść. Tuż po świętach, policjanci skontrolują również stoiska z wyrobami pirotechnicznymi sprawdzając ich legalność oraz wiek osób kupujących.

(Źródło: KPP Łęczyca)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: