Policyjne małżeństwo w akcji. Dzięki nim zatrzymano poszukiwanego mężczyznę

Policjantem jest się nie tylko na służbie, ale także w czasie wolnym. Udowodniło to małżeństwo policyjne – asp. szt. Łukasz Sierka wraz z żoną sierż. Justyną Sierką. Podczas niedzielnego wieczornego spaceru dostrzegli poszukiwanego mężczyznę do odbycia kary pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Starszy aspirant  Łukasz Sierka i  sierżant Justyna Sierka to małżeństwo na co dzień pracujące w szeregach policji. On – w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, ona – w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy.

Niedzielnego  wieczoru 18 czerwca 2023 roku wybrali się na spacer w Kutnie, gdzie dostrzegli  poszukiwanego mężczyznę. Według wiedzy funkcjonariuszy mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania celem odbycia kary 1,5 roku  pozbawienia wolności.

„Zaistniałe okoliczności sprawiły, że para mając cały czas w polu widzenia  poszukiwanego, powiadomiła niezwłocznie dyżurnego kutnowskiej jednostki. Przybyły na miejsce umundurowany patrol policji podjął dalsze czynności z zatrzymanym.  Mężczyzna był mocno zaskoczony, gdy zobaczył policjantów. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 1,5 roku” – mówi mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: