reklama
reklama

Policyjny pościg za kradzionym autem. Kierowca był pijany, usłyszał szereg zarzutów

Policjanci z gostynińskiej komendy po pościgu zatrzymali zuchwałych złodziei. 19 i 20-latek najpierw ukradli samochód, później pojechali na stację paliw by ukraść paliwo, a potem uciekali przed patrolem policji. Wszystko skończyło się zatrzymaniem, zarzutami i dozorem.

W niedzielę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Gostyninie na jednej ze stacji kierujący i pasażer mercedesa zatankowali pojazd i odjechali nie płacąc za paliwo. Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych dyżurny przekazał wszystkim patrolom.

- R E K L A M A -

„Chwilę później policjanci z gostynińskiej drogówki zauważyli poszukiwany pojazd. Pomimo wydanych przez funkcjonariuszy sygnałów i poleceń do zatrzymania się, kierujący jechał dalej popełniając szereg wykroczeń. Do pościgu dołączył kolejny policyjny patrol. Po kilku kilometrach pościgu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu młodemu mężczyźnie” – relacjonuje podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz z gostynińskiej komendy.

Siedzącym za kierownicą mercedesa okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Gostynin. Jego wspólnikiem i pasażerem był 19-letni gostyninianin. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie.

- R E K L A M A -

Okazało się, że mężczyźni ukradli paliwo wcześniej skradzionym samochodem, który uruchomili za pomocą scyzoryka. Ponadto 20-latek kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem do pojazdu oraz kradzież paliwa. Dodatkowo 20-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz za szereg innych wykroczeń, które popełnił w trakcie pościgu policyjnego. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował dozór policyjny. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Gostynin

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: