Wiadomości KutnoNa sygnalePolicyjny pościg za motocyklistą, grozi mu 5 lat więzienia

Policyjny pościg za motocyklistą, grozi mu 5 lat więzienia

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, uciekał przed policją i nie miał ważnego prawa jazdy – to historia 25-latka z powiatu kutnowskiego, który wpadł w ręce mundurowych.

Kilka dni temu policjanci z ruchu drogowego w Łowiczu zmierzyli prędkość motocykla wideorejestratorem, która w obszarze zabudowanym wyniosła 82km/h. W związku z powyższym policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przez kierującego, lecz motocyklista gwałtownie przyspieszył, aby uniknąć kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg w kierunku ronda, a następnie ulicą Prymasowską w kierunku Zamkowej i Poznańskiej.

- Reklama -

Motocyklista dalej nie reagował, próbując uciec. Do akcji włączył się drugi patrol. Policjanci zachowując ostrożność, zatrzymali mężczyznę w miejscowości Niedźwiada, gdzie kierujący zakończył swoją jazdę wjeżdżając w pole. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania hondą, gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane, nie posiadał również dowodu rejestracyjnego. Zostanie ukarany za popełnione wykroczenia.

- Reklama -

Usłyszy również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łowicz

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: