reklama

Policyjny pościg za motocyklistą, grozi mu 5 lat więzienia

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, uciekał przed policją i nie miał ważnego prawa jazdy – to historia 25-latka z powiatu kutnowskiego, który wpadł w ręce mundurowych.

Kilka dni temu policjanci z ruchu drogowego w Łowiczu zmierzyli prędkość motocykla wideorejestratorem, która w obszarze zabudowanym wyniosła 82km/h. W związku z powyższym policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania przez kierującego, lecz motocyklista gwałtownie przyspieszył, aby uniknąć kontroli drogowej. Policjanci podjęli pościg w kierunku ronda, a następnie ulicą Prymasowską w kierunku Zamkowej i Poznańskiej.

- R E K L A M A -

Motocyklista dalej nie reagował, próbując uciec. Do akcji włączył się drugi patrol. Policjanci zachowując ostrożność, zatrzymali mężczyznę w miejscowości Niedźwiada, gdzie kierujący zakończył swoją jazdę wjeżdżając w pole. 25-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego nie posiadał uprawnień do kierowania hondą, gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane, nie posiadał również dowodu rejestracyjnego. Zostanie ukarany za popełnione wykroczenia.

Usłyszy również zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Łowicz

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: