PanoramaKutna.plPolitykaPolitycy Lewicy mówili w Kutnie o wszechobecnej drożyźnie

Politycy Lewicy mówili w Kutnie o wszechobecnej drożyźnie [ZDJĘCIA/WIDEO]

Dziś w Kutnie pojawili się znani działacze Nowej Lewicy. Na konferencji prasowej politycy w głównej mierze skupili się na tematach związanych z wszechobecną drożyzną.

-

– Polskie rodziny każdego dnia martwią się o to, co będzie jutro: czy będzie za co wysłać dzieci na wakacje i kupić buty na jesień, czy emerytura, której wartość kurczy się wraz z szalejącą inflacją, starczy na opłacenie rachunków, czy po kolejnej podwyżce raty kredytu rodzina nie straci dachu nad głową – komentują działacze Nowej Lewicy.

Dlatego Lewica w czwartek 30 czerwca ruszyła w wakacyjną trasę z programem Bezpieczna Rodzina. Polityczki i politycy Nowej Lewicy i partii Razem, pokonując 10 tysięcy kilometrów, odwiedzą mieszkańców w stu miastach powiatowych. We wtorek 12 lipca 2022 pojawili się w Kutnie.

-

Do Miasta Róż przyjechali między innymi Paulina Matysiak, Adrian Zandberg czy Tomasz Trela.

-

– Zaczynamy dziś w Kutnie, gdzie ludzie mówią, że nie mają na rosnące raty, nie mają za co wysłać dzieci na kolonie, a koncernom paliwowym i bankowcom, wspieranym przez PiS, żyje się dziś doskonale. Nasze rozwiązania mają pomóc zwykłym ludziom, polskim rodzinom – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Trela z Nowej Lewicy.

W podobnym tonie wypowiada się Adrian Zandberg. – Na targach w Kutnie i w Łęczycy temat jest jeden: koszty życia. Co z benzyną? Dlaczego rząd boi się wziąć za koncerny, które wykorzystują inflację? Jak pomóc emerytom przed zimą? Jesteśmy tu z konkretami: lewica to druga waloryzacja i ograniczenie samowoli koncernów paliwowych – komentuje Zandberg.

Poniżej zapis wideo z konferencji prasowej, a także zdjęcia z miejskiego targowiska:
(Źródło: Nowa Lewica)

-

Nie przegap: