Polska 2050 chce nowej jakości w polityce. Mówiono o wsparciu dla samorządów (ZDJĘCIA)

Dziś w Kutnie odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli Polski 2050 Szymona Hołowni. Głównym tematem były problemy i wsparcie gmin, miast i powiatów, w tym z regionu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami na Placu Piłsudskiego w Kutnie spotkali się między innymi Ewa Szymanowska — posłanka na Sejm RP, Agnieszka Ryś — Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Piotr Kopek — prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a także Piotr Łaszewski — radny Rady Powiatu Kutnowskiego, który poprowadził briefing.

Konferencja prasowa dotyczyła współpracy i wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego (jst) – gmin, miast, powiatów w szczególności z regionu kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Jak mówiła posłanka Ewa Szymanowska, Polska 2050 chce nowej jakości w polityce. — Najpierw będziemy rozmawiać z samorządowcami, a później decydować w myśl „nic o was, bez was”. Chcemy rozmawiać i budować dobre relacje z samorządowcami — przekonywała.

Z kolei wicemarszałek woj. łódzkiego Agnieszka Ryś podkreślała, że województwo powinno być rozwijane zrównoważenie i władze województwa chcą poznawać problemy samorządów i wyciągać odpowiednie wnioski.

- R E K L A M A -

Piotr Łaszewski podkreślał, że podczas rozmów z samorządowcami z naszego regionu sygnalizowanych było wiele potrzeb, a puentą spotkań było stwierdzenie: przywróćmy normalność. Mówił także o problemach powiatu kutnowskiego i panującej, jego zdaniem, „małej dyktaturze”.

Głos zabrał także Piotr Kopek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który mówił o perspektywie wielu ważnych i ciekawych inwestycjach związanych z ekologią i nie tylko.

Polityczny transfer w radzie powiatu

Dzisiejsza konferencja to także swego rodzaju „debiut” Piotra Łaszewskiego w nowych barwach Polski 2050. Jak powiedział w rozmowie z Panoramą, od teraz w Radzie Powiatu Kutnowskiego funkcjonował będzie klub Komitet Obywatelski.PL/Polska 2050 Szymona Hołowni. W jego skład wejdą wspomniany Łaszewski, Emilia Paryż (która także była obecna na dzisiejszej konferencji), Edyta Ledzion i Jacek Sikora.

Zobacz zdjęcia z konferencji:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: