reklama
reklama

Polski Ład: Wielkie wsparcie dla powiatu kutnowskiego, w grze ponad 117 milionów złotych (ZDJĘCIA/WIDEO)

Gigantyczne pieniądze trafią z Polskiego Ładu do powiatu kutnowskiego. O rządowym wsparciu dla naszego regionu poinformowali dziś działacze Prawa i Sprawiedliwości na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- R E K L A M A -

Mowa o aż 117 306 331 złotych, jakie mają wesprzeć lokalne budżety samorządów z powiatu kutnowskiego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Najwięcej ze wszystkich samorządów w regionie otrzymać ma Miasto Kutno. Mowa o aż 24,3 mln złotych, które mają być przeznaczone na „budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w dolinie rzeki Ochni”. Z kolei 16,1 mln złotych na modernizację dróg powiatowych nr 2172E, 2110E i 2161E powędruje do Starostwa Powiatowego w Kutnie.

Pełna lista inwestycji, jakie mają zostać zrealizowane dzięki tym funduszom, znajduje się w galerii pod artykułem.

O rozstrzygnięciach Polskiego Ładu poinformowano dziś podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Kutnie. Z dziennikarzami spotkali się starosta kutnowski Daniel Kowalik, senator Przemysław Błaszczyk, wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska oraz członkowie zarządu powiatu Tomasz Walczewski, Jolanta Pietrusiak i Marek Kubasiński.

- R E K L A M A -

Polski Ład to przełomowy program rządu Zjednoczonej Prawicy. W historii nigdy nie było chyba takich środków i takich możliwości dla samorządów – mówił senator Przemysław Błaszczyk. – Dziwię się, że niektórzy samorządowcy wpisują się w retorykę opozycji. Miasto Kutno zarzucało, że straci 13 mln złotych na zmianach podatkowych, a teraz otrzyma ponad 24 mln złotych na inwestycję. Trzeba sobie zdać sprawę, że samorządowcy dużych miast nie mówią, że wzrost gospodarczy to większe podatki i większe zarobki, co też przekłada się na udział samorządów w tych podatkach (…) Polski Ład jest po to, żeby zmienić nasz kraj, żeby po okresie covidowym uruchomić samorządy i gospodarkę. Te środki mają pomóc utrzymać wzrost gospodarczy.

Jest mi niezmiernie miło ze względu na to, jak ogromne środki finansowe w ramach Polskiego Ładu spłyną na teren powiatu kutnowskiego. Mowa o ponad 117 mln złotych. Bardzo cieszy nas fakt, że każdy z samorządów z naszego powiatu pozytywnie przebrnął przez formułę wyłonienia tych projektów. Warto podkreślić kwestię, jak ważny dla samorządowców jest Polski Ład. Kwoty są tak ogromne, że chyba żaden samorząd z naszego powiatu w historii nie mógł liczyć na takie wsparcie – mówił starosta kutnowski Daniel Kowalik. – W przestrzeni medialnej było wielkie powątpiewanie jeśli chodzi o środki z Polskiego Ładu dla Kutna. A jednak się udało i są to aż 24 mln złotych. Duże środki otrzyma też powiat kutnowski, co mnie niezmiernie cieszy.

- R E K L A M A -

Głos zabrała także Magdalena Krupińska-Kotulska, która przybliżyła inwestycje, jakie będą realizowane przez Starostwo Powiatowe w Kutnie dzięki środkom z Polskiego Ładu:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: