reklama
reklama

Pomoc dla Ukrainy. Kolejne miejscowości w regionie gotowe do przyjęcia uchodźców [ZDJĘCIA]

Powiat Kutnowski przekazał sprzęt, który umożliwił utworzenie punktów pomocy uchodźcom z Ukrainy na terenie całego powiatu. Dziś władze powiatu kutnowskiego odwiedziły Strzelce, Dąbrowice i Łanięta, które są już gotowe na przyjęcie pierwszych osób.

– Przekazany przez nas sprzęt kwatermistrzowski pozwoli przybyłym Ukraińcom odpocząć i poczuć się bezpiecznie. Ponadto Powiat Kutnowski na bieżąco dystrybuuje asortyment otrzymany od miast i gmin powiatu kutnowskiego tj. środki czystości, odzież i żywność długoterminowa. Mogę zapewnić, że warunki jakie przygotowały dla nich urzędy są na wysokim poziomie – mówi starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Ponadto jak informują władze powiatu kutnowskiego, do dziś mieszkańcy poszczególnych gmin zbierali potrzebne artykuły w celu pomocy uchodźcom, aby przekazać je w ustalone punkty zbiórek.

– Dziękujemy mieszkańcom powiatu kutnowskiego za przekazane dary. Są one niezbędne, aby zapewnić przybyłym Ukraińcom podstawowe potrzeby. Produkty, które otrzymaliśmy takie jak środki czystości, odzież, czy produkty spożywcze długoterminowe pozwolą uchodźcom przetrwać ten ciężki okres – mówi starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Jak podają powiatowe władze, dary do powiatowego magazynu dostarczyły między innymi: Zespół Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, Miasto Kutno, Gmina Krośniewice, Tomasz Frąsiak Prezes Zorina Sp. z o. o.

(Źródło: Powiat Kutnowski)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: