Pomosty stalowe – co to takiego?

Na wielu jeziorach zauważyć możemy dodatkową infrastrukturę, która unosi się na powierzchni wody. Pływające pomosty stalowe najczęściej wykorzystywane są na jeziorach, rzekach, zalewach czy kanałach. Należy zakotwiczyć je do dna zbiornika wodnego.  Stalowe pomosty pływające, najczęściej służą wioślarzom i kajakarzom, którzy mogą w bezpieczny sposób cumować, wsiadać i wysiadać. 

- R E K L A M A -

Pomosty stalowe – charakterystyka

Pomost stalowy to system, który  stworzony jest z modułów. Pozwala to na umieszczenie tego rodzaju infrastruktury nawet w bardzo małych zbiornikach wodnych. Dodatkowym atutem stalowych pomostów pływających jest fakt, że nie zabierają one miejsca na lądzie. 

Ich obecność jest bardzo pomocna dla osób, które aktywnie poruszają się w wodzie na przykład na kajaku. Pomosty te mogą być wykonane w różnych rozmiarach. Ich rozmieszczenie na wodzie zależy od potrzeb klienta. 

- R E K L A M A -

Pomosty stalowe – budowa

Pływające pomosty stalowe pozwalają na rozwój infrastruktury jeziora. Bardzo często wiążę się to z przybyciem większej liczby turystów. Pomosty te mogą spełniać wiele funkcji, decyduje o tym zarządca jeziora. Budowę pomostu regulują liczne przepisy. 

Aby móc wykonać pomost na jeziorze, inwestor potrzebuje  zgód i pozwoleń takich jak zezwolenie na budowę czy zezwolenie na użytkowanie. Budowa ta musi być zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. 

- R E K L A M A -

Pomosty stalowe – zalety

  • dużą zaletą budowy stalowego pomostu pływającego jest jego koszt. Cena ta jest znacznie niższa niż budowa tradycyjnego pomostu
  • niskie koszty utrzymania
  • nie ma ryzyka uszkodzenia instalacji znajdujących się pod ziemią, gdyż nie trzeba wykonywać wykopów pod fundamenty
  • jego budowa nie wymaga wycinki drzew i dużej ingerencji w naturę
  • budowa pomostu zajmuje stosunkowo niewiele czasu
  • montaż pomostu może zostać wykonany w czasie kilku godzin
  • pomost dostosowywuje się do poziomu wody
  • pomost ten jest ławy do utrzymania i konserwacji
  • łatwy transport oraz demontaż pomostu, co pozwala na jego sezonowe zastosowanie

Pomost stalowy – wykonawca

Jednym z wykonawców pływających pomostów jest firma ZREMB POLAND. Jest to firma, która specjalizuje się w wykonywaniu konstrukcji stalowych, części urządzeń dla budownictwa czy maszyn. Wyposażona jest w niezbędne maszyny do obróbki stali. 

Park maszynowy firmy pozwala na produkcję szalunków budowlanych, pomostów pływających oraz zabezpieczeń do wykopów. To firma z wieloletnim doświadczeniem. Znajduje się w Międzyrzecu. Jej powierzchnia wynosi aż 3000 m2. 

Pomost stalowy – zastosowanie

Stalowe pomosty pływające pozwalają na stworzenie wyjątkowej przestrzeni na wodzie, z której korzystać mogą turyści. Dzięki ich obecności na jeziorze, wioślarze i kajakarze mogą bezpiecznie cumować oraz wsiadać i wysiadać z łódek czy kajaków.

Dodatkowym atutem jest możliwość wykonania pomostu dla spacerowiczów. Z pomostu mogą korzystać też wędkarze, którzy łowią ryby. Główną zaletą pływającego pomostu jest fakt, że można umieścić go w nietypowych miejscach na powierzchni wody. 

Pomost stalowy – bezpieczeństwo

Stalowe pomosty zbudowane są z najlepszej jakości materiałów. Ich trwałość i jakość wykonania pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa licznym turystom, korzystającym z tej infrastruktury. Dodatkowo pomosty te mogą być wyposażone w ławki i barierki, które pozwalają na ich bezpieczne użytkowanie. 

Pływające pomosty stalowe pozwalają na zorganizowanie baru czy restauracji na wodzie. Jest to konstrukcja, która umożliwia stworzenie bezpiecznego miejsca do cumowania i zimowania jachtów.

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: