Pomóżmy druhom z Łaniąt. Trwa zbiórka pieniędzy na nowy wóz. Ich obecny ma… 43 lata!

Na co dzień czuwają i pomagają, a teraz sami potrzebują pomocy. Mowa o druhach z OSP Łanięta, którzy są dosłownie o krok od otrzymania nowego wozu bojowego. Ich dotychczasowe auto ma… 43 lata! Druhowie zwracają się z prośbą o wsparcie finansowe.

Każdego dnia o każdej porze czuwamy i jeśli trzeba, jedziemy nieść wam pomoc w różnych sytuacjach. Tym razem to my zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc do Państwa. Zarówno do przedsiębiorstw jak i do osób prywatnych o wsparcie dla naszej jednostki w postaci środków pieniężnych na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego – mówią druhowie z OSP Łanięta.

- R E K L A M A -

Strażacy dysponują 98% środków na zakup samochodu, dzięki ogromnej pomocy gminy Łanięta,która na ten cel przeznaczyła aż 300 tysięcy złotych oraz NFOŚiGW / WFOŚiGW, dotacji z KSRG, dotacji MSWiA oraz środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

Samochód średni którym dysponujemy ma obecnie 43 lata i nie spełnia już obecnych wymogów dla samochodów ratowniczych. Zakup nowego pojazdu pozwoli na zwiększenie gotowości bojowej jednostki, a tym samym zapewni większe bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom naszej gminy, lecz także okolicznym gminom – mówią druhowie.

- R E K L A M A -

Warto podkreślić, że w rejonie działań OSP Łanięta znajduje się autostrada A1, na którą jednostka z Łaniąt jest bardzo często dysponowana i w tym przypadku czas dojazdu jest kluczowy dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Do zakupu nowego wozu brakuje jedynie 2% czyli 20 tys złotych. – Liczy się każde nawet najmniejsze wsparcie – mówią druhowie z Łaniąt.

- R E K L A M A -

Nr konta OSP:
BS Krośniewice Oddział Łanięta:
90 9023 0006 2614 9666 2000 0010

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: