reklama

Pomóżmy Marcelowi z Kutna! Chłopiec po udarze potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Trwa zbiórka pieniędzy

Marcel w zeszłym roku doznał udaru mózgu i od tamtej pory przechodzi rehabilitację. Ta daje efekty, ale potrzebne są wyjazdy na kolejne turnusy. Wesprzeć można zbiórkę pieniędzy dla chłopca.

- R E K L A M A -

Do czerwca zeszłego roku wszystko układało się całkiem pomyślnie – Marcel był zdrowy, sprawny, grał w piłkę nożną w lokalnym klubie (Róża Kutno), czasem za bardzo szalał na rowerze. 1 czerwca 2021 wszystko się zmieniło. Niespodziewanie doznał niedokrwiennego udaru mózgu, spowodowanego zakażeniem bakterią i nieprawidłową reakcją układu immunologicznego. Wszystko się rozsypało w jego 10 letnim życiu… najpierw przez kilka dni walczył o życie, później okazało się, że skutkiem udaru jest dość obszerny prawostronny niedowład, szczególnie kończyn górnej i dolnej i Marcel będzie wymagał bardzo intensywnej, specjalistycznej rehabilitacji.

– Nie mieliśmy pojęcia, jak bardzo kosztownej i czasochłonnej. Wtedy też doświadczyliśmy prawdziwej życzliwości i dobra ze strony mnóstwa ludzi, którym historia i przyszłość Marcela nie była obojętna. Dzięki szybkiej reakcji mogliśmy właściwie natychmiast po wyjściu ze szpitala rozpocząć potrzebną rehabilitację na turnusach rehabilitacyjnych. Udało się skorzystać z 5 takich turnusów, ostatni zrealizowaliśmy w maju tego roku – mówią rodzice chłopca.

- R E K L A M A -
Na początku czerwca w Parku Traugutta odbył się charytatywny piknik dla Marcela (fot. Łukasz Stasiak / PanoramaKutna.pl)

Na początku czerwca w Parku Traugutta odbyła się impreza „Tęczowy zuch dla Marcela”. O wydarzeniu pisaliśmy w tym miejscu [KLIKNIJ]

Marcel małymi krokami, dzięki olbrzymiej pracy własnej, ale również dzięki motywacji innych osób oraz wsparciu finansowemu otrzymanemu zaraz po udarze, osiąga kolejne etapy ku tak bardzo wyczekiwanej Sprawności.

- R E K L A M A -

– Bardzo nam zależy, aby cały czas mógł korzystać z profesjonalnej, neurologicznej rehabilitacji w najlepszych ośrodkach, specjalizujących się w pracy z osobami min. po udarach. Tam też my sami uczymy się, jak na co dzień wspierać go w codziennej rehabilitacji. Niestety koszt jednego, dwutygodniowego turnusu to około 10 000 złotych. Zebrana kwota pozwoli nam zapewnić mu jeszcze przynajmniej dwa takie turnusy do końca tego roku. Lekarze i rehabilitanci szczególnie podkreślają, że najważniejsze jest pierwsze dwa lata po udarze, wtedy efekty są największe – dodają bliscy Marcela.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: