reklama
reklama

Pomóżmy Ukraińcom. Ważny apel kutnowskich krwiodawców [ZDJĘCIA/WIDEO]

Krwiodawcy z Kutnowskiego Klubu Krwiodawców zorganizowali dziś konferencję prasową związaną z możliwością podzielenia się krwią z potrzebującymi osobami, które są poszkodowane w związku z rosyjską inwazją w Ukrainie.

– W związku z wojną w Ukrainie chcemy zaapelować do mieszkańców powiatu kutnowskiego, zarówno Polaków jak i obcokrajowców, o oddawanie krwi dla potrzebujących. Jak wiadomo, krwi nie da się zastąpić, jest niezbędna do życia. Nasze służby pracują nad sposobem przekazania ewentualnej nadwyżki dla Ukrainy. Należy nadmienić, że do Polski przewożeni mają być ranni Ukraińcy, którzy mają być leczeni w szpitalu tymczasowym na stadionie narodowym w Warszawie. Wtedy ta krew będzie wykorzystywana dla osób poszkodowanych przez wojnę – mówił Robert Feliniak, miejski radny i aktywny krwiodawca.

- R E K L A M A -

W konferencji prasowej udział wzięła także między innymi Marianka Levchuk, Ukrainka mieszkająca w Kutnie. Jak podkreślano, obcokrajowcy chcący oddać krew muszą zabrać ze sobą dokument tożsamość np. paszport, kartę pobytu czy kartę Polaka. Jeśli nie znają na tyle języka polskiego, żeby samemu wypełnić ankietę, to w środę od rana Marianka będzie pełniła pomocniczy dyżur w Punkcie Krwiodawstwa.

Więcej informacji, także w języku ukraińskim, znajdziecie poniżej:

- R E K L A M A -

Godziny otwarcia punktu krwiodawstwa

W poniedziałek punkt jest nieczynny. Od wtorku do piątku w godzinach 7.30 – 11.30 rejestrować mogą się dawcy, a sam punkt w tych dniach jest czynny w godz. 7.00 – 14.35.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: