Pomysłowość kutnian nie zna granic! Te projekty zgłoszono do KBO. Teraz będą je weryfikować

Zakończył się pierwszy etap siódmej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło aż 56 projektów, które teraz zostaną poddane trzystopniowej weryfikacji - formalnej, merytorycznej oraz prawnej.

W tym roku ponownie największą popularnością cieszyła się kategoria projektów dużych, znalazło się w niej 21 pomysłów . W tegorocznej edycji KBO mieszkańcy złożyli sporo wniosków w ramach kategorii projektów małych, jest ich w sumie 19. Natomiast nowa, zielona kategoria może pochwalić się wynikiem 16 projektów. W bieżącej odsłonie KBO wzięło udział 56 indywidualnych autorów i autorek projektów.

- R E K L A M A -

Podczas weryfikacji formalnej wszystkie projekty zostały sprawdzone pod względem: poprawności danych podanych w formularzach, prawidłowości list poparcia oraz zgodności z założeniami Regulaminu. Jedynie 3 projekty nie uzyskały pozytywnej oceny formalnej. W dwóch przypadkach nie została zebrana wymagana liczba podpisów poparcia. W ostatnim z nich projektodawca złożył dwa projekty w tej samej kategorii zielonej, co jest niezgodne z jednym z punktów Regulaminu KBO. Ostatecznie do weryfikacji merytorycznej trafią 53 projekty.

  • 19 projektów dużych,
  • 19 projektów małych,
  • 15 projektów zielonych.

Ze wszystkimi projektami można zapoznać na stronie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego: https://kutno.budzet-obywatelski.org

- R E K L A M A -

Teraz pomysły mieszkańców trafią kolejno do weryfikacji merytorycznej oraz prawnej, które potrwają do 21 czerwca. Następnie Prezydent Zbigniew Burzyński na podstawie oceny formalnej, merytorycznej (w tym technicznej i finansowej) oraz oceny prawnej zdecyduje o dopuszczeniu projektów do głosowania i do 5 lipca poznamy ostateczną listę projektów, które zostaną poddane głosowaniu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: