Ponad 10 milionów złotych dla powiatu kutnowskiego z rządu. Senator Błaszczyk: PiS wspiera lokalne inwestycje

Samorządy z powiatu kutnowskiego otrzymały 10,6 mln złotych z nowego rozdania Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.. "Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera lokalne inwestycje. Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś ważną decyzję dotyczącą naszego regionu" - podaje senator RP Przemysław Błaszczyk.

Jak napisał w mediach społecznościowych senator Błaszczyk „rząd PIS wspiera lokalne inwestycje”. – To one dają impuls do rozwoju całego kraju i naszego regionu. Już miliardy złotych trafiły do polskich samorządów w całej Polsce w ramach RFIL, czyli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – komentuje senator.

- R E K L A M A -

Powiat kutnowski otrzymał 7,42 mln złotych

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego z przeznaczeniem na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz część Bloku Operacyjnego wraz z kompletnym wyposażeniem

W ramach przedmiotowej inwestycji przewidziano wykonanie prac w branży: architektoniczono-konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych, teletechnicznych, instalacji gazów medycznych;

- R E K L A M A -

Chciałbym z całego serca podziękować Senatorowi RP Panu Przemysławowi Błaszczykowi oraz Pani poseł Joannie Lichockiej za ogromne zaangażowanie w proces pozyskania tych środków. Nowoczesny oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii na pewno przyczyni się w ogromnym stopniu do zabezpieczenia zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kutnowskiego. To już kolejny raz kiedy parlamentarzyści wspierają samorząd lokalny dla dobra ogółu mieszkańców – mówi Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Gmina Łanięta otrzymała 793 tys. złotych

Przebudowa drogi gminnej nr 102277E oraz drogi dojazdowej do pół (działka 118)

- R E K L A M A -

Projekt zakłada wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową na istniejącej nawierzchni drogi. Odcinek drogi ma długość 1200m i 625m. Odcinek drogi o długości 625 m łączyc się z obu stron z drogami powiatowymi.

Gmina Krzyżanów otrzymała 2,4 mln złotych

Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Krzyżanów – dotyczy uporządkowania gospodarki wodnej na terenie gminy Krzyżanów

W ramach zadania wybudowanych zostanie 170 przydomowych oczyszczalni ścieków

Czym jest RFIL?

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Jakie działania zostaną zrealizowane wkrótce w naszym regionie?

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do tej pory dzięki RFIL na konta gmin popłynęło już w sumie miliardy złotych.

Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych. Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne. Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: