reklama
  • Tadeusz Gajda Senat

Ponad 13 mln zł na aktywizację bezrobotnych w powiecie kutnowskim (ZDJĘCIA)

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie, w obecności Roberta Baryły, członka Zarządu Województwa Łódzkiego, podpisano pierwsze umowy z nowego Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. Unijne pieniądze przeznaczone zostaną na aktywizację bezrobotnych w powiecie kutnowskim. To ponad 13 mln zł.

- R E K L A M A -

— Projekt zakłada aktywizację 590 bezrobotnych. Liczymy, że 405 osób zostanie zatrudnionych — wylicza Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego. — W projekcie przewidziano także m.in. staże dla 370 osób oraz pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla 100 przedsiębiorców. To ważne, że unijne środki będą wykorzystywane z myślą o bezrobotnych. Każdemu z nas do życia potrzeba bezpieczeństwa, także ekonomicznego. Cieszę się, że powiat kutnowski idzie w dobrym kierunku. W tamtym roku Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie dysponował 600 ofertami pracy. Teraz jest ich 1500.

Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi zaznacza, że w powiecie kutnowskim w 2022 roku bez pracy były 3 tys. 382 osoby. — W tym roku ta liczba spadła do 3 tysięcy. To znaczy że 382 rodziny mogą się cieszyć, że znalazły pracę. Wyraźnie poprawia się również jakość miejsc pracy.

- R E K L A M A -

Do samorządów w Łódzkiem w 2023 oraz 2024 roku trafi ponad 250 mln zł na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Natomiast w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021—2027 nasze województwo otrzyma 2,74 mld euro.

(lodzkie.pl, AK / fot. Tomasz Grala)


Nie przegap: