Ponad 2 tysiące nowych zakażeń koronawirusem. „Czwarta fala zaczyna przyspieszać”

Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń koronawirusem. Jeżeli porównamy tę liczbę do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 proc. – poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać – ocenił.

- poniżej dalsza część artykułu -

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska w Programie Pierwszym Polskiego Radia mówił m.in. o obecnej sytuacji związanej z pandemią w Polsce.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Przekroczyliśmy ponad 2 tys. dziennych zakażeń. (…) Dokładnie 2085 przypadków. Jeżeli porównamy do ubiegłej środy, to jest wzrost o 70 proc., czyli widzimy, że czwarta fala zdecydowanie zaczyna przyspieszać. Także 33 osoby zmarły” – poinformował Kraska.

Dodał, że te dane powinny skłonić wszystkie niezaszczepione osoby do udania się do punktu szczepień.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Naprawdę to jest ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić, więc apeluję do wszystkich państwa – zaszczepmy się, bo widzimy, że czwarta fala zdecydowanie przyspiesza w tych województwach, gdzie osób zaszczepionych jest najmniej, czyli woj. lubelskie, woj. podkarpackie, woj. podlaskie” – wymienił.

Kraska powiedział, że taka sytuacja przekłada się na liczbę osób trafiających do szpitali.

- poniżej dalsza część artykułu -

„Tutaj też przekroczyliśmy już liczbę dwóch tysięcy pacjentów, 2013 dokładnie mamy w tej chwili w polskich szpitalach pacjentów z COVID-19. Także przybywa osób, które przebywają na oddziałach intensywnej terapii, podłączone do respiratorów” – powiedział Kraska.

Zaapelowała o to, aby pamiętać o noszeniu maseczek, o zachowaniu dystansu i o dezynfekcji.

„Naprawdę to są proste metody, o których powinniśmy codziennie pamiętać, a myślę, że już zapomnieliśmy” – dodał

Autor: Szymon Zdziebłowski
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama