Ponad 20 drzew pójdzie pod piłę. „Są obumarłe i stwarzają zagrożenie”

W najbliższym czasie wycięte mają zostać drzewa w Parku Wiosny Ludów oraz przy ul. Warszawskie Przedmieście. Jak tłumaczy magistrat, powodem jest ich obumarcie i obecnie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -


Kilka drzew przy ul. Warszawskie Przedmieście zostało pomalowanych sprajem i to wzbudziło ciekawość mieszkańców, którzy zgłosili się do naszej redakcji. O sprawę zapytaliśmy w UM Kutno.


Przy ul. Warszawskie Przedmieście do wycięcia przeznaczone są 4 drzewa. Dwa z powodu całkowitego obumarcia, pozostałe ze względu na zaburzoną statykę, próchniejące, dziuplaste konary. Dodatkowo wycięte zostanie drzewo z gatunku robinia akacjowa z powodu straty ponad połowy korony. Wskazane drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu, czy w koronach drzew znajdują się gniazda ptaków, drzewa zostaną niezwłocznie usunięte — informuje biuro prasowe UM Kutno.

- R E K L A M A -


Jak się okazuje, 20 drzew zostanie także wyciętych w Parku Wiosny Ludów.

Został złożony wniosek do Łódzkiego Konserwatora Zabytków o usunięcie 20 drzew znajdujących się w Parku Wiosny Ludów. Przyczyną jest ich całkowite obumarcie lub obumarcie w ponad 90%. Wycinka będzie wykonana po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, jednak nie wcześniej niż
w październiku br. — wyjaśnia magistrat.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: