reklama
reklama

Ponad 250 mandatów podczas majówki! Policja podsumowała swoje działania na drogach

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to okres pracowity dla kutnowskich mundurowych. W ciągu 7 dni ponad 105 funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. Policjanci nałożyli 257 mandatów karnych. W majowy weekend doszło do 3 wypadków drogowych oraz 18 kolizji.

- R E K L A M A -

Jak mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, od 30 kwietnia do 6 maja 2024 roku nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu kutnowskiego czuwało ponad 100 funkcjonariuszy. Policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali prędkość, ale też zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz na to, czy nie prowadzą samochodów będąc pod wpływem narkotyków. Sprawdzany był stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a zwłaszcza dzieci.

W sumie, w czasie długiego weekendu majowego na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano 3 wypadki drogowe oraz 18 kolizji. Policjanci nałożyli aż 257 mandatów karnych z czego najwięcej za przekroczenie prędkości drogowej – aż 6 kierujących przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, czego skutkiem było zatrzymanie prawa jazdy.

- R E K L A M A -

Podczas weekendu majowego policjanci przebadali 743 osoby na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku kontroli ujawniono 6 nietrzeźwych kierujących oraz 1 kierującego pod działaniem środka odurzającego.

Podczas długiego weekendu kutnowscy policjanci zatrzymali 4 osoby, które kierowały pojazdami pomimo zakazu sądowego, 4 osoby z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami, 2 kierujących bez uprawnień oraz jednego kierującego, który posługiwał się podrobionym dokumentem prawa jazdy.

- R E K L A M A -

Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych zatrzymali aż 28 dowodów rejestracyjnych od niesprawnych technicznie pojazdów.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: