reklama

Ponad 3 miliony złotych dla szpitala w Kutnie. Skorzystają na tym pacjenci

Blisko 3 miliony złotych z Ministerstwa Zdrowia trafi do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. Dzięki temu doposażony ma zostać Szpitalny Oddział Ratunkowy.

- R E K L A M A -

Minister Zdrowia ogłosił wyniki konkursu na dofinansowanie podmiotów leczniczych w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

– Jest to pierwszy taki fundusz celowy z tak dużą alokacją przeznaczoną na ochronę zdrowia. Wsparcie trafi do kilkudziesięciu placówek medycznych w całej Polsce. Miło mi ogłosić, że wśród beneficjentów znalazły się placówki z mojego regionu. Cieszę się, że wsparcie z programu przyczyni się do poprawy warunków pracy personelu medycznego, jak i komfortu pacjentów – komentuje senator Przemysław Błaszczyk, który zamieścił informację o dofinansowaniu w mediach społecznościowych.

- R E K L A M A -

Wśród beneficjentów, poza Kutnowskim Szpitalem Samorządowym, znalazły się jeszcze dwie placówki z naszego regionu:

– Poddębickie Centrum Zdrowia” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 14 760 813 zł
– Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy 12 463 000 zł
– Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. 2 992 395 zł

- R E K L A M A -

W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym kwota blisko 3 mln złotych ma zostać przekazana na doposażenie i modernizację Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przypomnijmy, SOR na przełomie 2018/2019 przeszedł gruntowny remont. TUTAJ możecie zobaczyć zdjęcia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: