Ponad 37 milionów złotych rządowego wsparcia dla powiatu kutnowskiego! (ZDJĘCIA)

Ponad 37 milionów złotych rządowego wsparcia trafi do gmin z powiatu kutnowskiego. Dziś w tej sprawie zorganizowana została konferencja prasowa. — Te środki są dla samorządów i każdy z nich może zagospodarować je tak jak chce — podkreślał senator RP Przemysław Błaszczyk.

- R E K L A M A -

Z dziennikarzami w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kutnie spotkali się senator RP Przemysław Błaszczyk, poseł Piotr Polak, starosta kutnowski Daniel Kowalik, a także m.in. wójt gminy Łanięta Tomasz Szczęsny, wójt gminy Oporów Robert Pawlikowski, wójt gminy Bedlno Józef Ignaczewski, radny Rady Miasta Kutno Bartosz Czechowski oraz przedstawiciele gmin Strzelce, Krośniewice i Żychlin.

— Szanowni Państwo, jest mi bardzo miło dziś Państwa przywitać na konferencji prasowej podczas której powiemy o dodatkowych środkach dla samorządów Powiatu Kutnowskiego, które wpłyną ze strony rządowej. Na cały Powiat Kutnowski przeznaczonych jest 37 594 000,00 zł. Na tę kwotę składają się: kwota dla samorządu Powiatu Kutnowskiego oraz środki dla miast i gmin z terenu naszego powiatu — mówił podczas konferencji Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

— Mam nadzieję, że te dodatkowe środki pozwolą na jeszcze lepszą działalność bieżącą, a także będą mogły być wkładem własnym dla wielu inwestycji. Przed nami kolejne nowe nabory do programu Polski Ład Inwestycje Strategiczne czy też program związany z PGR. Do samorządów w całej Polsce trafiło 14 miliardów złotych. W Powiecie Kutnowskim mamy prawie 38 milionów złotych. Te środki są dla samorządów i każdy z nich może zagospodarować je tak jak chce. Ogromnie się cieszę, że dzięki temu kolejne inwestycje będą realizowane — mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

— Dziękuję za zorganizowanie tej konferencji Panu Staroście. Mamy wakacje i wydawałoby się, że to czas odpoczynku i spokoju, a okazuje się, że poprzez decyzje rządu o uruchomieniu dodatkowych środków i naborów, samorządowcy wakacje będą mieć pracowite. Najważniejsze jest to, że włodarze mają dowolność w użyciu tych środków i mogą wykorzystać je na priorytetowe potrzeby. Jesteśmy przekonani, że to będą dobrze wydatkowane środki i gratuluję Państwu — mówił Piotr Polak, Poseł na Sejm RP.

- R E K L A M A -

— Te środki są potrzebne dla samorządów. Takie wsparcie pozwoli nam uzupełnić nie tylko wkład własny w inwestycje, ale także uzupełnić dochody bieżące gminy, które niestety były niskie. Takich środków, które otrzymujemy w tym roku, w tej kadencji nigdy nie było. Możemy rozwijać drogi, budować świetlice, możemy przeznaczać te środki na inwestycje, które są tak bardzo potrzebne w gminach wiejskich. Składam ogromne podziękowania za to wsparcie — mówił Tomasz Szczęsny, Wójt Gminy Łanięta.

— Miasto Kutno jest największym beneficjentem jeżeli chodzi o pozyskiwanie takich środków. Te środki, które teraz zostały pozyskane to kwota ponad 13 milionów złotych. Ta kwota przyczyni się do realizacji wielkich programów, a także do tych małych projektów, które są potrzebne mieszkańcom Kutna. Nie jest prawdą, że Kutno jako miasto róż jest pomijane w tych środkach. Przykładem realizowania projektów jest kompleksowa przebudowa przy SP nr 9, gdzie teraz możemy powiedzieć, że ten teren został zagospodarowany prawidłowo i służy bardzo dobrze mieszkańcom i uczniom szkoły przede wszystkim — mówił Bartosz Czechowski, radny Rady Miasta Kutno.

Ze wsparcia finansowego dla samorządów zadowolenia nie kryli także Robert Pawlikowski — wójt gminy Oporów oraz Józef Ignaczewski — wójt gminy Bedlno. Jak mówią, w najbliższym czasie podjęte zostaną decyzja, na co środki zostaną spożytkowane.

Dodatkowe środki na wsparcie samorządów trafią do:

Miasto Kutno — 13 364 045 zł
Powiat Kutnowski — 5 507 578 zł
Gmina Kutno — 2 415 835 zł
Gmina Krzyżanów — 1 500 000 zł
Gmina Łanięta — 1 500 000 zł
Miasto Dąbrowice — 1 500 000 zł
Gmina Strzelce — 1 666 750 zł
Gmina Oporów — 1 546 959 zł
Gmina Bedlno — 1 806 798 zł
Miasto Żychlin — 2 966 107 zł
Gmina Nowe Ostrowy — 1 596 915 zł
Gmina Krośniewice — 2 223 322 zł- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: